Fotowoltaika wciąż na liście rezerwowej

Mieszkańcy, którzy znajdują się na liście rezerwowej w projekcie dofinansowania do montażu instalacji fotowoltaicznych, wciąż muszą czekać na uruchomienie dodatkowych środków przez Urząd Marszałkowski.

Projekt „Energia ze słońca w Gminie Koluszki” w chwili obecnej znajduje się na 16 pozycji listy rezerwowej. Mając na uwadze, że projekty wybrane do dofinansowania planuje się dofinansować w ramach dodatkowych środków pochodzących z instrumentów UE (…) projekt Gminy Koluszki potencjalnie znajdzie się na 7 pozycji listy rezerwowej. Ewentualne kolejne zmiany na liście rezerwowej projektów uzależnione są od kursu EURO, oszczędności poprzetargowych, bądź pojawienia się dodatkowych środków umożliwiających dofinansowanie kolejnych projektów w ramach w/w naboru – czytamy w piśmie nadesłanym do Urzędu Miejskiego w Koluszkach przez Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego.

Jak widać z powyższego, choć wniosek o pozyskanie dofinansowania, który złożyła nasza gmina, został oceniony pozytywnie i wciąż przesuwa się w górę na liście rezerwowej, nie zostanie zrealizowany w tym roku. Swoje plany związane z montażem fotowoltaiki, mieszkańcy muszą już zatem przerzucić na przyszły rok.

image_pdfimage_print