Finał wojewódzki OLM w Koluszkach

Szkoła Podstawowa nr 2 po raz kolejny zakwalifikowała się do finału wojewódzkiego OLM ,,Łódzkie gra w ręczną”. Tym razem została także gospodarzem turnieju, nad którym patronat objął Marszałek Województwa Łódzkiego Witold Stępień. Gościem specjalnym był p. Bogdan Krawczyk z Wydziału Sportu i Rekreacji Urzędu Marszałkowskiego. Do Koluszek zawitało pięć zespołów chłopców z: Piotrkowa Trybunalskiego, Piątku, Poddębic, Łodzi i Tomaszowa Mazowieckiego.

Turniej został rozegrany w dwóch grupach. Po zaciętych meczach zwycięstwo wywalczył zespół z Piotrkowa. Na podium stanęli też chłopcy z Poddębic i Tomaszowa. Zaznaczyć należy, chłopcy ci na grają na co dzień w klubach sportowych piłki ręcznej. Drużyna SP 2 zajęła V miejsce, pokonując zespół z SP w Piątku. Wszystkie drużyny otrzymały piękne puchary i dyplomy. Najbardziej wyróżniający się piłkarz z każdej drużyny otrzymał statuetkę. Wśród naszych zawodników doceniony został Dominik Klimkiewicz.

Wszyscy uczestnicy zawodów byli bardzo zadowoleni z atmosfery, jaka towarzyszyła grze. Pomimo zaciętej rywalizacji, zawodnicy dopingowali się nawzajem.

ŁZPR w ramach projektu ,,Łódzkie gra w ręczną” powołał 10 chłopców z naszej szkoły na trzydniową konsultację szkoleniową z zakresu piłki ręcznej. Dziękujemy bardzo i zapewniamy, że wykorzystamy te szczególne zajęcia, aby poszerzyć wiedzę i umiejętności naszych zawodników z tego zakresu.

Nauczyciele wychowania fizycznego

image_pdfimage_print