Ferie z MOK

W dniach 11-22 lutego 2019 roku Miejski Ośrodek Kultury w Koluszkach zorganizował dla dzieci z Gminy Koluszki zajęcia pn. „Ferie z MOK 2019”.

W zajęciach udział wzięło 90 uczestników, którzy zostali podzieleni na dwa turnusy.

W poniedziałki odbyło się uroczyste powitanie wszystkich uczestników zajęć i przydział do grup. Następnie uczestnicy obu turnusów wzięli udział w prelekcji na temat bezpiecznego wypoczynku podczas ferii przeprowadzonej przez strażaków z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Koluszkach oraz policjantów z Komendy Powiatowej Policji powiatu łódzkiego wschodniego w Koluszkach. Kolejną atrakcją była projekcja filmów edukacyjnych pt.: „NANOCAM – wycieczka w różnorodność biologiczną” oraz „Tajemnice grawitacji – śladami Alberta Einsteina” w specjalnie przygotowanym kinie sferycznym. Po projekcji filmów wychowawcy zorganizowali dla uczestników zajęcia w grupach.

We wtorki w ramach “Ferii z MOK 2018″ odwiedziliśmy lodowisko „Biały Orlik Ośrodka Sportu i Rekreacji w Koluszkach. Atrakcja ta cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Po powrocie z lodowiska, wychowawcy zorganizowali dla uczestników zajęcia w grupach.

W środy zorganizowaliśmy projekcję bajek w Kinie Odeon 3D. Uczestnicy I turnusu obejrzeli bajkę pt.: „Ralph Demolka w Internecie”, natomiast uczestnicy II turnusu bajkę pt.: „Lego® Przygoda 2”. Na zakończenie drugiego dnia ferii dzieci wzięły udział w zajęciach plastycznych, muzycznych oraz sportowych prowadzonych przez instruktorów.

W czwartki uczestnicy I turnusu wzięli udział w balu karnawałowym z okazji walentynek. Dzieci w przepięknych przebraniach nie tylko tańczyły, ale i chętnie brały udział w konkurencjach taneczno – muzycznych. Natomiast uczestnicy II turnusu wyjechali do sali zabaw „Jagodowy Raj” w Brzezinach.

W piątki uczestnicy I turnusu wyjechali do sali zabaw „Jagodowy Raj” w Brzezinach. Natomiast uczestnicy II turnusu wzięli udział w balu karnawałowym. Dzieci w przepięknych przebraniach nie tylko tańczyły, ale i chętnie brały udział w konkurencjach taneczno – muzycznych.

Pod koniec każdego turnusu odbyło się uroczyste zakończenie, podczas którego wręczone zostały dyplomy za wyniki osiągnięte w konkurencjach sportowych. Wypoczynek zimowy przebiegał w miłej i przyjaznej atmosferze i dostarczył wszystkim niezapomnianych wrażeń.

(www.mok-koluszki.pl)

image_pdfimage_print