Ferie 2015 – oferta Gminy Koluszki

Organizacja ferii zimowych to jedno z zadań własnych każdej gminy. W tym roku na jego realizację Gmina Koluszki przeznaczyła ponad 33 tys. zł. Środki te zostały rozdysponowane pomiędzy poszczególne placówki oświatowe oraz inne gminne instytucje i organizacje. Dzieci i młodzież będą mogli korzystać zarówno z szerokiej oferty kulturalnej, jak również bazy sportowej.

LODOWISKO. Od wielu lat główną atrakcją ferii zimowych jest gminne lodowisko „Biały Orlik”. Podobnie jak w ubiegłym roku, władze miasta przygotowały ponad 2800 bezpłatnych zaproszeń, upoważniających do jednorazowego wstępu na lodowisko w sezonie 2015. Swego rodzaju bilet wstępu otrzyma każdy uczeń ze szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych z terenu naszej gminy. Lodowisko otwarte jest od poniedziałku do piątku w godz. 9.00-22.00 oraz w weekend w godz. 10.00-22.00.

SPORT. Osoby w wieku od 10 do 15 lat lubujące się w aktywnym wypoczynku mogą korzystać z oferty przygotowanej przez Ośrodek Sportu i Rekreacji w Koluszkach. W ramach zajęć przewidziane są zajęcia sportowe, gry, turnieje, zabawy na lodowisku, wyjazdy na basen oraz zajęcia na strzelnicy. Ferie zorganizowane zostały w dwóch jednotygodniowych turnusach.

Miejski Ośrodek Kultury przygotował ofertę mieszaną. Zajęcia dla dzieci w wieku od 7 do 13 lat przewidują zarówno wyjazdy na basen, zabawy ruchowe na lodowisko i w hali sportowej, jak również udział w seansach filmowych i przedstawieniach teatralnych. Ferie zorganizowane zostały w dwóch jednotygodniowych turnusach.

Miejska Biblioteka Publiczna na ferie zimowe zaprasza w środy i czwartki od godz. 11.00 do 14.00. Dzieci będą brały udział m.in. w zajęciach plastycznych (origami), zabawach i grach zręcznościowych, głośnym czytaniu książek, oraz w zabawie z karaoke.

Szkoła Podstawowa w Będzelinie w dniach 2-6 lutego zaplanowała zajęcia otwarte dla uczniów, połączone z wyjazdem do kina oraz na lodowisko.

Szkoła Podstawowa w Różycy przygotowała bloki tematyczne (matematyka na wesoło, Anglia, „palcem” po mapie, dzień ekologii i sportu, zabawy plastyczne i warsztaty kulinarne oraz zabawy przy ognisku), które wypełnią czas dzieciom w pierwszym tygodniu od poniedziałku do czwartku oraz w drugim tygodniu od poniedziałku do środy w godz. 9.00-13.00

Szkoła Podstawowa w Długiem zaproponowała wyjazd na basen, do kina oraz na lodowisko, a także zajęcia sportowe (tenis stołowy, piłka ręczna i inne)

Zespół Szkół nr 1 w Koluszkach w okresie od 2-13 lutego zorganizował zajęcia opiekuńczo-wychowawcze, zajęcia w ramach Koła Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego wraz z udziałem w ogólnopolskim turnieju, oraz zimowisko w Białce Tatrzańskiej.

Zespół Szkół w Gałkowie Dużym uczestnikom ferii zapewni w dniach 2-6 lutego zajęcia sportowe i językowe, oraz wyjazdy do kręgielni, palmiarni i Muzeum Fabryki w Łodzi, do kina w Koluszkach, a w dniach 7-11 lutego wyjazd na „Białą Szkołę” do Murzasichle.

MUZYKA. Miłośnicy instrumentów i muzyki, w czasie tegorocznych ferii, będą mogli doskonalić swój warsztat na zajęciach prowadzonych przez Fundację „PRO MUZA” i CUDIM. Zajęcia będą odbywać się w ich siedzibie przy ul. 11 Listopada 41 przez okres ferii, a dla bardziej wytrwałych przez kolejne trzy miesiące. Więcej informacji na stronie internetowej www.promuza.org, tel. kont. 693 44 89 44.

Dodatkowo, pod patronatem Fundacji „PRO MUZA” i Burmistrza Koluszek, w dniach 6-8 lutego w Klubie „Cztery Struny Świata” odbędą się Ogólnopolskie Warsztaty Muzyki Rozrywkowej, prowadzone przez wybitnych polskich muzyków. Zakończy je „Jam Session”, podczas którego uczestnicy warsztatów będą mogli wystąpić wspólnie ze swoimi nauczycielami przed publicznością.

Władze Gminy wraz ze współorganizatorami zajęć feryjnych wszystkim uczniom życzą UDANEGO WYPOCZYNKU! Mają również nadzieję, że w tej przemyślanej i różnorodnej ofercie każdy z nich znajdzie coś dla siebie i aktywnie spędzi swój wolny czas.

image_pdfimage_print