Ekstremalna Droga Krzyżowa z Koluszek do Brzezin


W tym roku z kościoła p.w. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Koluszkach wyruszy Ekstremalna Droga Krzyżowa do Brzezin. Wszyscy, które podejmą to wyzwanie będą mogli wybrać 2 trasy:

Ekstremalna Droga Krzyżowa to piesza, nocna wędrówka w ciszy i samotności. To indywidulane spotkanie z Bogiem, gdy w milczeniu i skupieniu każdy uczestnik rozważając stacje drogi krzyżowej walczy ze swoimi słabościami i zmęczeniem. W ubiegłym wyruszyło 80 tys. uczestników kilkunastu krajach, w tym roku EDK odbędzie się w 25 państwach. Warto zauważyć, że Ekstremalna Droga Krzyżowa pozyskała sojusznika w osobie papieża Franciszka, który pobłogosławił tę szczególną inicjatywę.

Naszą wyprawę rozpoczniemy 5 kwietnia 2019 r. – Mszą Świętą w kościele p.w. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej o godz. 21:00, a po mszy wyruszymy w kierunku do Brzezin jedną z 2 tras.

Poniżej kilka ogólnych wskazówek dokowo dedykowana jest Ekstremalna Droga Krzyżowa:

  1. EDK to wydarzenie duchowe, a nie tylko religijne. Dotyka duszy i dlatego dotyczy każdego człowieka.
  2. Na EDK nie pytamy się, czy ktoś chodzi do kościoła, czy jest religijny, albo nie. To nie jest ważne. Ważne jest nie to kim jesteś, ale to, kim możesz się stać. To wyzwanie dla ludzi, którzy szukają w życiu czegoś więcej—sensu i nowego pomysłu na siebie.
  3. Zniechęcamy osoby, które myślą, że jakoś to będzie. Że jak nie będą miały siły, to ktoś im pomoże. Zniechęcamy ludzi zamkniętych, którzy nie szukają nowych pomysłów na siebie. Zniechęcamy ludzi, którzy oceniają innych i uważają siebie za lepszych od nich.
  4. W EDK nie chodzi o sport. To nie jest przygoda. To jest droga do spotkania ze swoją duszą. Z Bogiem.
  5. EDK jest świetnym rozważaniem dla ludzi, którzy dużo pracują i trudno im znaleźć czas dla siebie i swojej duszy. Ta kumulacja daje okazję do gruntowanego przemyślenia siebie.

Więcej szczegółów na stronie www.edk.org.pl