EKSTREMALNA DROGA KRZYŻOWA z Brzezin do Koluszek

W ubiegłym roku ok. 200 pielgrzymów ruszyło w nocy na wędrówkę w ciszy i samotności a drogą liczącą sobie ponad 40 km w ramach Ekstremalnej Drogi Krzyżowej, aby przeżyć spotkanie z Bogiem i zmagając się ze swoją słabością idąc z Koluszek do Brzezin. Także w tym roku, w najbliższej okolicy będzie taka możliwość przeżycia swoje drogi krzyżowej, jednocząc się z Chrystusem, bo Ekstremalna Droga Krzyżowa to powrót do korzeni chrześcijaństwa i równocześnie nowa forma pobożności umożliwiająca przeżyć spotkanie z Bogiem zmagając się ze zmęczeniem, bólem i własnymi słabościami. Pomysłodawca tej akcji ks. Jacek Stryczek opisuje EDK następująco: „Nie warto żyć normalnie, warto żyć ekstremalnie Wysłuchanie rekolekcji Wielkopostnych w kościele to nie są żadne ćwiczenia duchowe. Tu podczas Ekstremalnej Drogi Krzyżowej wiara się styka z decyzjami woli, emocjami. To jest prawdziwe ćwiczenie, człowiek rzeczywiście może być potem przemieniony”.

Wyruszając na EDK poświęcając swój trud idąc kilka godzin w milczeniu uzyskujesz szansę na spotkanie z Bogiem. Stan skrajnego wyczerpania może pomóc, gdy stwierdzimy, że już nie możemy, bo wtedy mamy większą szansę na spotkanie z naszym Panem oddając Jemu swoją słabość, zmęczenie i ból. W EDK masz szansę nadrobić przygotowanie do Wielkiego Postu w ciągu jednej nocy. Jest obfity czas na przemyślenia, ale także czas oczyszczenia i czas przełomu, który może zmienić nasze życie.

Jeśli chcesz doświadczyć takiego spotkania Boga w trudzie i modlitwie to zapisz się na Ekstremalną Drogę Krzyżową, która 16 marca wyruszy z Brzezin do Koluszek. Tego dnia (16.03.2018 r.) o godz. 21:00 w kościele p.w. Podwyższenia Świętego Krzyża w Brzezinach Mszą Św. rozpocznie się brzezińsko-koluszkowska Ekstremalna Droga Krzyżowa. Po Eucharystii uczestnicy wyruszą indywidulnie lub maksymalnie 10-osobowych grupach do kościoła p.w. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej wybierając trasę 41 km, która jest tą samą trasą, co w ubiegłym roku tyle, że w odwrotnym kierunku. Nowością jest możliwość wyboru krótszej trasy liczącej 31 km, która przeznaczona jest dla tych, którzy chcą przeżyć Ekstremalną Drogę Krzyżową a siły lub czas nie zawsze na to pozwalają.

Wszystkie szczegóły o EDK, zapisy oraz co wziąć na szlak można uzyskać na stronie internetowej www.edk.org.pl.

image_pdfimage_print