Dzień Kobiet w MOKu

Łódzki Teatr Piosenki powstał w Łodzi 5 października 2012 r. z inicjatywy wokalisty  i aktora Michała Maj Wieczorka. Działalność Teatru zainaugurował spektakl “Z marzeń  i snów” będący muzyczną opowieścią o Łodzi – mieście narodzin Teatru.

W skład zespołu Teatru wchodzą absolwenci Akademii Muzycznej w Łodzi i Wydziału Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach m.in.: Emilia Kudra, Paulina Makulska, Marta Gabryelczak, Monika Kamieńska, Karolina Kasper,  Łukasz Handzel, Katia Konieczna, Dagny Cipora, Aleksandra Skonieczna (wokaliści), Michał Makulski  (pianista, kompozytor, aranżer), Michał Nowak (kontrabasista), Tomasz Stachurski (perkusista), Rafał Rydyger (skrzypce). Opiekunem artystycznym i menedżerem Teatru jest Michał Maj Wieczorek. Teatr nie ma stałej siedziby, realizuje spektakle m.in. w Pałacu Poznańskiego w Łodzi, Akademickim Ośrodku Inicjatyw Artystycznych w Łodzi czy Łódzkim Domu Kultury.

Główny profil Teatru stanowią tematyczne widowiska muzyczne o charakterze rozrywkowo – edukacyjnym. Repertuar Teatru tworzony jest w oparciu o dwa dominujące cykle widowisk: „Muzyczne wspomnienie o…” oraz „Muzyczne podróże”.

Z drugim z powyższych cykli zetkniemy się już 8 marca w Miejskim Ośrodku Kultury w Koluszkach. „Muzyczne podróże” to prezentacja kultury, obyczajów i unikatowej specyfiki mentalnej, geograficznej  i historycznej poszczególnych krajów świata. Nasza publiczność zostanie przeniesiona na południe Europy, na kipiący energią włoski wieczór. Zapraszamy zatem serdecznie na spektakl “Ach, to boskie, włoskie życie !” w wykonaniu Łódzkiego Teatru Piosenki. Wstęp wolny, 8 marca godz. 17.00.

image_pdfimage_print