Dzień Edukacji Narodowej

W środę – 13.10.2021 r. –  w sali widowiskowej  Urzędu Miejskiego w Koluszkach odbyło się coroczne  spotkanie z okazji Gminnego Dnia Edukacji Narodowej.  W trakcie trwania obchodów święta gospodarz –  pan burmistrz Waldemar Chałat – wręczył nagrody  dyrektorom instytucji oświatowych oraz złożył zgromadzonym nauczycielom, emerytom oraz pracownikom niepedagogicznym serdeczne życzenia.  Na  gali nie zabrakło starszego wizytatora z Kuratorium Oświaty w Łodzi p. Ewy Sobór, p. wiceburmistrz Krystyny Lewandowskiej, przewodniczącej Rady Miejskiej – p. Anny Szostak,  skarbnika gminy – p. Bogusławy Kubicz i Przewodniczącego Rady Powiatu Łódzkiego Wschodniego – p. Sławomira Sokołowskiego. 

  Uroczystość była doskonałą okazją do podziękowania nauczycielom i pracownikom niepedagogicznym za trud włożony w edukację i wychowanie młodego pokolenia, co też piosenką, zabawnym słowem i tańcem uczynili uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Różycy i Szkoły Podstawowej w Długiem, przedstawiając zgromadzonym bogaty program artystyczny. Zaproszeni goście mieli możliwość obejrzenia i wysłuchania montażu słowno-muzycznego, którego tematem wiodącym były  listy do edukacji, zaprezentowane w różnych odsłonach. Sporym zaskoczeniem dla zgromadzonych był finałowy taniec czarownic, w których to role wcieliły się panie dyrektor i pracownice placówek kształcących, pokazując tym samym ogromny dystans do własnego zawodu i nietuzinkowe poczucie humoru.

  Dyrektor Szkoły Podstawowej w Różycy – p. Aneta Mrówka oraz dyrektor Szkoły Podstawowej w Długiem – p. Joanna Jeżyna pragną serdecznie podziękować panu Burmistrzowi za wsparcie udzielone podczas  organizacji Gminnego Dnia Edukacji Narodowej oraz wszystkim nauczycielom, pracownikom niepedagogicznym, uczniom i rodzicom za zaangażowanie i nieocenioną pomoc w przygotowaniu tego święta. 

 

image_pdfimage_print