Dwójka” z wizytą u Wojewody

 

10 czerwca uczniowie klasy VIIc Szkoły Podstawowej nr 2 w Koluszkach gościli w siedzibie Urzędu Wojewódzkiego w Łodzi, gdzie w Sali Stulecia Niepodległości przyjął ich Tobiasz Bocheński – Wojewoda Łódzki.

Spotkanie było jednym z działań, jakie koluszkowska młodzież podjęła w w ramach realizacji projektu edukacyjnego “W tyglu motywów. Przystanek władza.”.

Punktem wyjścia do rozważań stał się dramat J. Słowackiego “Balladyna”. W czasie półtoragodzinnej rozmowy Pan Wojewoda odpowiadał na liczne pytania. Młodzież interesowały zarówno kompetencje wojewody, jak i kulisy sprawowania władzy. Wspólnie poszukiwano odpowiedzi na pytania: Dlaczego ludzie pragną władzy? Czy władza to przywilej, czy obciążenie? Czy władza uzależnia?

Na koniec wszyscy uczniowie otrzymali egzemplarz “Balladyny” z pamiątkowym wpisem Wojewody Łódzkiego i obejrzeli gabinet gospodarza.

To było wyjątkowe spotkanie, dzięki któremu uczniowie poszerzyli wiedzę z zakresu literatury

i wiedzy o społeczeństwie, ale też poznali zasady urzędowego dress code.

Prowadzony przez siódmoklasistów projekt edukacyjny w innowacyjny sposób wspomaga realizację podstawy programowej oraz kształtuje kompetencje kluczowe w procesie uczenia się przez całe życie, wskazane przez Radę Unii Europejskiej.

Warto nadmienić, że Pani Dyrektor Biura Wojewody uznała wizytę uczniów Dwójki za precedens, bowiem do tej pory nie zdarzyło się, aby Wojewoda przyjął tak duże grono uczniów,

czy poprowadził lekcję, a taki właśnie charakter miało spotkanie z koluszkowską młodzieżą.

 

 

image_pdfimage_print