Dwa puchary dla piechurów ze SP Gałkowa Dużego w IX Jesiennym Rajdzie „Pieczonego Ziemniaka”

Pomimo pochmurnej pogody z przelotnymi opadami deszczu szczególnie w początkowej fazie wymarszu,  na 9. Jesienny Rajd Pieszy przybyło ponad 65 osób z miejscowości: Kalino, Rzgów, Koluszki, Borowa, Gałków Duży. Nie zabrakło też efektownie wyglądających kolarzy ze Szkoły Podstawowej w Różycy i uczniów SP w Będzelinie. Trasa tegorocznego rajdu rozpoczęła się od wizyty w Muzeum im. Leokadii Marciniak w Gałkowie Dużym. Dzieciom podobały się licznie zgromadzone eksponaty o których z wielką pasją opowiadał działacz społeczny Jan Marciniak. Po wyjściu z Muzeum, zaświeciło piękne słońce i młodzież w dwóch 30- osobowych grupach pod przewodnictwem Piotra Mroza i Krzysztofa Dobrogoszcza  ruszyła w dalszą podróż. Zwiedziła pomnik upamiętniający powstańców styczniowych z 1863 roku i cmentarz wojenny z I wojny światowej w Gałkowie Małym. Po niespełna dwóch godzinach marszu po gałkowskim lesie, pośród  przepięknych jesiennych drzew i kolorowych liściach dotarli do mety zlokalizowanej przy Szkole Podstawowej w Będzelinie. Tam na wszystkich czekała gorąca herbatka, krakowska upieczona kiełbaska i pyszne prażono- pieczone ziemniaczki z boczkiem i skwarkami przygotowanymi przez Panie: Annę  Dobrogoszcz i Małgorzatę Mróz. Po pierwszym zaspokojonym głodzie, niemalże wszyscy przystąpili do rywalizacji sportowo-turystycznych, w pierwszej kolejności były konkursy: rzuty lotką do tarczy, oraz 10 rzutów ringiem do 3 palików. Tutaj najlepszymi zostali:

Rzut lotką do tarczy: I  Katarzyna Wysokińska – SP  Gałków Duży, II Patrycja Szajble – SP Gałków Duży, III- IV Natalia Bagdzińska SP Gałków Duży i Jagoda Pudlarz SP Gałków Duży, V-VII   Wiktoria Gałkiewicz Rzgów i Ola Cyniak SP Różyca. Rzut ringiem na paliki: I Karol Chądzyński – SP 2, II Szymon Gortat – SP Gałków Duży,  III –VII Grzegorz Wilk – SP Kalino, Marcel Zaborczyk – SP Różyca, Marta Lewandowska – SP Różyca, Mateusz Banaszkiewicz – SP 2 , Michał Chądzyński – SP 2, Igor Staroń – SP 2.

Przed ostatnia konkurencją „ocena odległości”, dla  wszystkich  uczestników organizator LKS Koluszki przygotował słodki poczęstunek (baton, napój i lizak). Dość dużo rozbieżności było wśród dzieci uczestniczących w konkursie turystycznej „ocena odległości”, tutaj miarą było „swoje oko”, które musiało podać dokładną odległość wyznaczoną przez sędziów. Najmniej błędów wykazali, uzyskując następujące miejsca: I Hania Kerner SP Różyca, II Marcel Zaborczyk SP Różyca, III Paulina Kucharczyk Borowa, IV Zuzanna Kerner SP Różyca, V Wiktoria Doreń SP Różyca, VI Ola Janowska SP Różyca.

Po podliczeniu wszystkich punktów w klasyfikacji drużynowej zwyciężyła  SP Gałków Duży\, II miejsce SP Różyca, III miejsce SP Nr 2, IV miejsce Rzgów, V miejsce SP Kalino, VI miejsce Borowo.

Na  zakończenie rajdu pierwsza szóstka a w niektórych konkursach siódemka zawodników, otrzymała nagrody wręczone przez sędziego głównego, przewodniczącego LKS Koluszki Antoniego Tomczyka, w-ce przewodniczącego klubu Piotra Mroza i  sekretarza  Krzysztofa Dobrogoszcza. Dwa puchary: za klasyfikację drużynową i za najliczniejszą ekipę otrzymała SP w Gałkowie Dużym. Było też  losowanie nagród m.in.: ciśnieniomierz, kijki  do nordic walking, talony- bony podarunkowe:  do Stokrotki, Salonu Fryzjerskiego Pani Moniki Wlazły i Kwiaciarni Pani Agnieszki Ruta,  którym serdecznie dziękujemy. Ci co nie mieli szczęścia w losowaniu otrzymali skromne upominki, ufundowane przez organizatora. Za przygotowanie i pomoc w organizacji rajdu, LKS Koluszki serdecznie dziękuje Dyrekcji i pracownikom Szkoły Podstawowej w Będzelinie.

image_pdfimage_print