Drużyna BRD JEDYNKI wicemistrzem Polski


W dniach 1-2.06.2022 r. w Nidzicy odbył się finał centralny 43 Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.

W zaciętej rywalizacji 16 reprezentacji, obejmującej 5 konkurencji /test wiedzy, test skrzyżowań, jazdę po torze przeszkód, jazdę po miasteczku ruchu drogowego i umiejętność praktycznego udzielania pierwszej pomocy/ srebrny medal Mistrzostw Polski BRD zdobyli uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Koluszkach: Paulina Kubat, Karol Kazimierczak i Igor Rzesiewski pod opieką p. Marka Kamińskiego. Tuż przed zawodami kontuzji uniemożliwiającej udział w turnieju doznał jeden z faworytów do zdobycia wysokiego miejsca w klasyfikacji indywidualnej – Szymon Garbarski, . Uczniowie naszej szkoły, będąc jednocześnie reprezentacją województwa łódzkiego, zajęli 2 miejsce zdobywając taką samą liczbę punktów co mistrzowska drużyna ze Szkoły Podstawowej w Czarnej w woj. podkarpackim, a o niższej lokacie zaważył lepszy wynik z testów wiedzy.

To kolejny medal do brd-wskiej kolekcji, którą od lat tworzą drużyny z koluszkowskiej JEDYNKI.

Wielkie gratulacje i brawa dla całego zespołu.

Dyrekcja szkoły wraz z opiekunem i drużyną dziękują Urzędowi Miejskiemu w Koluszkach za dofinansowanie wyjazdu drużyny na finał krajowy oraz prywatnym sponsorom za ufundowanie m.in. kompletu nowych strojów sportowych dla zawodników oraz sprzętu rowerowego.