Drodzy mieszkańcy Miasta i Gminy Koluszki

Za chwilę obchodzić będziemy radosne w swym przesłaniu Święta Wielkanocne. Jako burmistrz Koluszek chciałbym złożyć Państwu doroczne życzenia w atmosferze prawdziwego, niczym nie zmąconego spokoju. Chciałbym byśmy – jak co roku – mogli się cieszyć wspólnym przeżywaniem tych dni. Będą to jednak w wymiarze zewnętrznym inne święta, obchodzone w sytuacji społecznej, jakiej kilka miesięcy temu nikt się nie spodziewał.

Sytuacja pandemii wiele zmieniła w naszym codziennym funkcjonowaniu, zarówno w naszych zakładach pracy jak i prywatnie – w Państwa, czy moim domu. Sytuacja jest trudna, bo niesie potencjalne niebezpieczeństwo jednak patrząc na zachowanie naszych mieszkańców mam w sobie dużo ufności w to, że uda nam się wspólnie przezwyciężyć ten kryzys.

Zapewniam, że mimo zakazów i ograniczeń wszystkie służby gminne działają w zakresie niezbędnym do zabezpieczenia ważnych spraw publicznych. Jesteśmy na stanowiskach od poniedziałku do piątku w pełnym zakresie czasu, a wiele osób, choć tego często nie widać, także w soboty i niedziele. Pracujemy w Urzędzie Miejskim i podległych jednostkach w systemie, który ogranicza do minimum kontakt osobisty, lecz w żadnej ważnej i pilnej sprawie nie zostaną Państwo pozostawieni bez pomocy. Wszystkie niecierpiące zwłoki sprawy o ile nie mogą zostać załatwione przez telefon czy internet, są realizowane w wyznaczonych miejscach umożliwiających możliwie bezpieczny kontakt.

Chciałbym serdecznie podziękować wszystkim tym, którzy z całą powagą, odpowiedzialnością i zaangażowaniem włączają się we wszystkie akcje mające na celu przede wszystkim profilaktyczne zabezpieczenie mieszkańców i pomoc najbardziej potrzebującym. Zawsze liczyć można na lokalnych przedsiębiorców, czy też niezastąpionych druhów z Ochotniczych Straży Pożarnych. Na łamach Tygodnia w Koluszkach informowaliśmy o produkcji płynu odkażającego i jego dystrybucji, o szyciu maseczek ochronnych, o dostarczaniu żywności, o zaangażowaniu kibiców. Dziękuję za każdy odruch serca i jestem dumny, że jestem burmistrzem i mieszkańcem gminy w której słowo wspólnota ma prawdziwy, realny i namacalny wymiar. Jeśli nie dziękuję dziś po nazwisku to tylko dlatego, iż nie chciałbym nikogo pominąć, a jestem całkowicie pewien, że nie o wszystkim wiemy, że wielu z Was pomaga bez rozgłosu z wewnętrznej potrzeby w swoim środowisku.

Dziękuje również mieszkańcom za zdyscyplinowanie, za przestrzeganie zaleceń sanepidu przy realizacji ważnych spraw życiowych. Musimy robić zakupy, iść do pracy, czasem wyjść na spacer, by zadbać o zdrowie psychiczne – obserwuję, że robimy to z odpowiedzialnością i umiarem.

Wracając do pierwszej myśli chciałbym Wszystkim Państwu złożyć z serca płynące życzenia zdrowia, radości, spokojnego optymistycznego spojrzenia w bliższą i dalszą przyszłość. Dla nas Chrześcijan święta przeżywane w tych okolicznościach są także sprawdzianem osobistej wiary. Być może w sercach czujemy to co Apostołowie zamknięci w wieczerniku, pełni lęku i braku perspektyw. Niech pamiątka Zmartwychwstania wleje w nasze serca nadzieję, że wszystko odrodzi się do nowego, normalnego życia, a pieśń „Wesoły nam dzień dziś nastał”, która pięknie brzmiała corocznie o świcie w wykonaniu orkiestry dętej OSP Koluszki niech wyjątkowo mocno wybrzmi w naszych sercach…. Niech dzień w którym wrócić będziemy mogli do normalnego funkcjonowania nastąpi jak najszybciej.

Burmistrz Koluszek

Waldemar Chałat

image_pdfimage_print