Dom Pomocy Społecznej w Lisowicach – ZAPRASZA

Jednym z trudniejszych tematów pozostaje bez wątpienia temat choroby i niepełnosprawności, zwłaszcza jeżeli dotyka ona osoby nam bliskie. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom i problemom osób dorosłych niepełnosprawnych intelektualnie Dom Pomocy Społecznej w Lisowicach zaprasza do zapoznania się z ofertą.

Dom Pomocy Społecznej w Lisowicach przeznaczony jest dla 59 osób i dysponuje pokojami 1, 2,3 i 4 osobowymi, które znajdują się w dwóch budynkach . Jednym z tych budynków  jest zabytkowy, piękny Pałac           z przełomu  XVIII/ XIX w.  Drugi budynek w 2018 r. przeszedł gruntowne remonty związane z termomodernizacją obiektu.

Celem działania Domu jest zapewnienie jego mieszkańcom warunków do bezpiecznego i godnego życia, intymności oraz niezależności dostosowanej do stopnia ich sprawności.  Mieszkańcy Domu mają zapewnioną całodobową opiekę, zaspakajane są ich niezbędne potrzeby bytowe, opiekuńcze i wspomagające.

Dom realizuje swoje cele poprzez współpracę z jednostkami samorządu terytorialnego, rządowymi i pozarządowymi instytucjami , a także ludźmi dobrej woli.

Dom mieści się w malowniczej okolicy tuż nad rzeką Mrogą. Wokół roztacza się piękny park. W  2018 r. przeprowadzono rewaloryzację Parku, zasadzono   nowe rośliny, wykonano alejki spacerowe,  zamontowano ławki i altanę- która jest centrum integracji.  Miejsce to stało się  szczególnie lubiane przez mieszkańców , zapewniające dobre warunki do wypoczynku i rekreacji.

Wszyscy mieszkańcy mają możliwość korzystania z wspólnej przestronnej stołówki , sali dziennego pobytu oraz sali do terapii zajęciowej i rehabilitacji. Dom zapewnia zaspokojenie potrzeb religijnych mieszkańców.

Ogromną zaletą Domu Pomocy Społecznej w Lisowicach jest jego malownicze położenie bowiem znajduje się w pobliżu dużej inwestycji jaką przeprowadza nasza gmina na podstawie tzw. ,, Projektu Lisowice”.  Powstają tu ciekawe tereny rekreacyjne : baseny, plaża  z pomostem, ścieżki rowerowe, spacerowe z których mieszkańcy Domu mają przyjemność korzystać.

                                                                                          

image_pdfimage_print