Dofinansowanie na realizację zadań dotyczących termomodernizacji budynków mieszkalnych, modernizacji źródeł ciepła oraz wykorzystania odnawialnych źródeł energii dla mieszkańców całej Gminy Koluszki


Program ten skierowany jest do mieszkańców zarówno miasta jak i terenów wiejskich. Jego zaletą jest to, że nie musimy posiadać niezbędnej gotówki na modernizację grzewczą domu. Inwestycja jest bowiem skredytowana. Dotacje na częściowe spłaty kapitału kredytów bankowych (do 40%) pochodzą ze środków WFOŚiGW w Łodzi i są udzielana za pośrednictwem banków, które współpracują z funduszem. Oprocentowanie jest na bardzo atrakcyjnym poziomie w wysokości ok. 4,5 proc.

Standardowa dotacja to umorzenie 40 % zaciągniętego kredytu bankowego. Jeżeli jednak dodatkowo przy modernizacji swojego systemu grzewczego zlikwidujemy kocioł opalany węglem lub jego pochodnymi (np. ekogroszek), to możemy otrzymać dodatkową dotację w wysokości 10% kosztów kwalifikowanych. A jeśli wymieniane przez nas źródło ciepła zostanie zastąpione kotłem na biomasę lub pompę ciepła, możemy otrzymać kolejne 10 % dofinansowania. Jednym słowem jeżeli z własnego domu usuniemy stary piec na węgiel i zastąpimy go np. kotłem na biomasę, możemy sięgnąć nawet po 60 % umorzenia zaciągniętego kredytu.

 

Koszty kwalifikowane

Za koszty kwalifikowane Zadania uznaje się koszty objęte w całości kredytem bankowym, służące uzyskaniu efektu ekologicznego, przeznaczone na:

 

Lista banków oraz treść programu jest dostępna na stronie internetowej zainwestujwekologie.pl, pod hasłem: Dla Beneficjentów – Osoby Fizyczne: Program priorytetowy dla osób fizycznych – dotacje na częściowe spłaty kapitału kredytów bankowych przeznaczonych na realizację zadań dotyczących termomodernizacji budynków mieszkalnych, modernizacji źródeł ciepła oraz wykorzystania odnawialnych źródeł energii w latach 2018- 2019.

 

W przypadku zainteresowania zapraszamy do kontaktu z doradcami energetycznymi z WFOŚiGW w Łodzi:

– Magdalena Jankowska – Kostrzewa, 42 663 41 42, mjankowska@wfosigw.lodz.pl;

– Grzegorz Leszczyk, 42 663 41 43, gleszczyk@wfosigw.lodz.pl;

– Michał Ochota, 42 663 41 41, mochota@wfosigw.lodz.pl

– Anna Sicińska, 42 663 41 44, asicinska@wfosigw.lodz.pl