Dni Koluszek 2015


W tym roku „wisienkami” na torcie okazały się dwa wydarzenia: program telewizyjny „Pytanie na śniadanie” emitowany z parku w Koluszkach oraz niedzielny koncert zespołu „Łzy”. Występ wybrzmiał przy wypełnionym bo brzegi amfiteatrze w Parku Miejskim. Jeżeli fanom tej grupy towarzyszyły łzy, były to łzy radości i ogromnego entuzjazmu z zetknięcia się z muzyką. Jak co roku, dużym zainteresowaniem cieszyło się spotkanie z kabaretem. W tym roku w Koluszkach zabawili panowie z kabaretu „Smile”.

Było też coś dla pokolenia współczesnych 40-latków i nieco starszej publiczności. W naszym parku mogliśmy wysłuchać koncerty zespołu „Róże Europy” oraz grupy „Tacy Sami”, która zaśpiewała utwory z repertuaru „Lady Pank”, którego teksty i muzyka pozostaje nadal aktualna, mimo zupełnie innej rzeczywistości społecznej i politycznej, w jakiej obecnie żyjemy.

Hitem okazał się koncert muzyki klasycznej „Od Lehara do Presleya”, w wykonaniu znanych doskonale koluszkowianom: Romualda i Anny Spychalskich, którzy wystąpili z artystami łódzkich scen: Emilią Zielińską z Teatru Muzycznego w Łodzi, Mirosławem Niewiadomskim oraz instrumentalistami: Adamem Wojtasikiem, Krzysztofem Brzezińskim, Radosławem Bolewskim, Marcinem Błasiakiem i Maciejem Kuliberdą. Publiczność dopisała, dając wyraz swemu zainteresowaniu muzyką z najwyższej półki.