Dni Gałkówka 2015


W dniach 27-28 czerwca odbywały się coroczne Dni Gałkówka. Tym razem było to wyjątkowe święto, ponieważ Dni Gałkówka stały się pełnoletnie. Mieszkańcy z dowcipem zaznaczają, że ogromnym zaskoczeniem dla wszystkich był fakt, że w tym roku pogoda dopisała i nad Gałkówkiem świeciło słońce. Zgodnie z długoletnim zwyczajem świętowanie zostało podzielone na dwa dni.
W sobotę odbyły się turnieje piłkarskie i siatkarskie. Po raz pierwszy po przeciwnych stronach boiska stanęli ojcowie i synowie. Zacięty mecz wygrali tatusiowie. Dużym powodzeniem cieszyła się loteria fantowa, zorganizowana również po raz pierwszy. Niedziela rozpoczęła od wspaniałego występu Igiego. Chłopak swym bitem podbił serca publiczności. Niezwykłym głosem zachwyciła również wszystkich, gimnazjalistka Natalia Jaruga. Punktem kulminacyjnym niedzielnych atrakcji był niewątpliwie tort, przy którym odśpiewano sto lat dla Gałkówka i jego mieszkańców. Ciekawą atrakcją okazała się również wystawa zabytkowych samochodów zorganizowana przez stowarzyszenie Classic Cars Łódź, które zrzesza entuzjastów motoryzacji zabytkowej. Na Stadionie Leśnym zaparkowało kilkanaście ciekawych samochodów, a wśród nich Porsche Carrera, Ford Mustang, Rolls-Royce, a przede wszystkim poczciwa polska Warszawa, Polonez a nawet efektowna Wołga.

Siłą Dni Gałkówka są jednak liczne zabawy sportowe, w których bardzo chętnie biorą udział uczestnicy imprezy. Można było zatem spróbować swoich sił w aerobiku, biegu z balonem, skoku w worku, jeździe lewym rowerem, czy rzucie skarpetą. Ta ostatnia zabawa, stałą się już chyba znakiem rozpoznawczym gałkowskiej imprezy. Królem tegorocznych Dni Gałkówka był jednak pojedynek w przeciąganiu liny. Mistrzami tej konkurencji została drużyna potężnych panów w składzie: Jan Łapka, Mirek, Zbyszek i Krzysiek. Na zakończenie dwudniowej imprezy odbyła się zabawa taneczna do której zachęcał wszystkich Dj Łukasz. Organizatorem Dni Gałkówka był LKS Gałkówek.