Coraz większe zainteresowanie energią ze słońca

Wielką popularnością na terenie naszej gminy cieszą się panele fotowoltaiczne. – Pierwszy, zakończony niedawno projekt, umożliwił montaż paneli fotowoltaicznych na 180 dachach. Kolejne 200 osób, które składały wnioski w styczniu, będzie mogło montować tego rodzaju urządzenia już w najbliższych miesiącach. Na ten cel pozyskaliśmy właśnie dotację w wysokości 3,5 mln zł. Chętnych do montowania paneli fotowoltaicznych jest jednak znacznie więcej. Obecnie na liście rezerwowej znajduję się bowiem aż 370 posesji – informuje Mateusz Karwowski, dyrektor Wydziału Inwestycji i Rozwoju Gospodarczego w Urzędzie Miejskim w Koluszkach.

Osoby chętne mogą się wciąż dopisywać do listy (kontakt z pracownikiem Urzędu Miejskiego w Koluszkach: 44 725 67 45), należy mieć jednak świadomość, że obsługa wszystkich dotychczas zgłoszonych, zajmie ok. 2 lata.

Przypomnijmy, że dzięki dotacji mieszkaniec pokrywa jedynie 15 proc. kosztów inwestycji. Oznacza to, że na montaż paneli o wartości 20 tys. zł, musi przeznaczyć jedynie 3 tys. zł. Ci, którzy skorzystali już z projektu twierdzą, że inwestycja ma szansę zwrócić się już po 2-3 latach.

image_pdfimage_print