Chcą rozbudować ścieżkę i dołożyć kolejne atrakcje

Gmina prowadzi prace koncepcyjne nad rozbudową ścieżki rowerowej po dawnym torze kolejowym. Jest to obecnie najbardziej oblegana trasa do aktywnego wypoczynku. Ogromny ruch na ścieżce potwierdza jedynie to, jak wielkie jest zapotrzebowanie w naszym mieście na tego rodzaju inwestycje.

– W ciągu kilku najbliższych lat chcielibyśmy rozbudować ścieżkę o kilka nowych elementów. Po pierwsze w grę wchodzi przedłużenie jej w kierunku Regien, tak jak prowadził tor kolejowy. Pojawił się także pomysł przedłużenia ścieżki w drugą stronę, czyli odbicie od ul. 11 Listopada w lewo, w kierunku ul. Warszawskiej. Wzdłuż tego odcinka mogłaby pojawić się dodatkowo bieżnia tartanowa do biegania – wyjaśnia Mateusz Karwowski, dyrektor Wydziału Inwestycji i Rozwoju Gospodarczego w Urzędzie Miejskim w Koluszkach.

Inne elementy, które mają powstać się przy ścieżce, to zdrój uliczny z wodą do picia oraz licznik rowerowy zliczający ilość przemierzających ścieżkę rowerów. Przy trasie pojawić ma się także więcej ławek oraz drzewa owocowe.

Inwestycja ma zostać zrealizowana w ciągu najbliższych 3 lat. Obecnie przed gminą stworzenie projektu oraz pozyskanie dofinansowania zewnętrznego.

image_pdfimage_print