Burmistrz Uhonorował najzdolniejszych Uczniów Gminy Koluszki


Jak co roku o tej porze (wyłączając ostatnie dwa lata spowodowane walką z pandemią), Burmistrz Koluszek Waldemar Chałat nagrodził najlepszych uczniów, wyróżniających się swoimi osiągnieciami w roku szkolnym 2021-2022.

W uroczystej Gali, która odbyła się w środę 24 czerwca w sali widowiskowej Urzędu Miejskiego w Koluszkach, udział wzięli także: zastępca Burmistrza Koluszek, Krystyna Lewandowska, przewodnicza Rady Miejskiej w Koluszkach Anna Szostak wraz z radnymi, przewodniczący Rady Powiatu Łódzkiego-Wschodniego Sławomir Sokołowski oraz Anna Truszczyńska, prezes oddziału ZNP w Koluszkach. Bohaterami tego dnia byli nagrodzeni uczniowie, którym towarzyszyli rodzice, dyrektorzy szkół i wychowawcy.

Szkoła Podstawowa Nr 1 w Koluszkach: dyrektor Jerzy Pecyna

1. Magdalena Szosteklaureatka Ogólnopolskiej Olimpiady Literatury i Języka Polskiego

rodzice: Katarzyna i Waldemar Szostek

opiekun: Małgorzata Drabik

2. Szymon Matysiaklaureat Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego                                z Biologii

rodzice: Dominika i Robert Matysiakowie

opiekun: Małgorzata Owczarek

3. Piotr Adamski – finalista Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego                                z Matematyki

rodzice: Agnieszka Jaworska-Adamska i Bogdan Adamski

4. Martyna Majchrzak – finalistka Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego                                z Matematyki

rodzice: Teresa i Krzysztof Majchrzakowie

opiekun Piotra i Martyny: Pani Katarzyna Wójcik

5. Bartosz Bajer – laureat Ogólnopolskiego Tematycznego Konkursu Informatycznego Infosukces

rodzice: Alina i Mariusz Bajerowie

6. Artur Zielińskilaureat Ogólnopolskiego Tematycznego Konkursu Informatycznego Infosukces

mama: Dominika Zielińska

opiekun Bartosza i Artura: Pan Marek Kamiński

7. Magdalena Szosteklaureatka Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o Filmie i Mediach Filmowe Łódzkie

rodzice: Katarzyna i Waldemar Szostek

opiekun: Małgorzata Drabik

8. Martyna Majchrzaklaureatka Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o Filmie i Mediach Filmowe Łódzkie

rodzice: Teresa i Krzysztof Majchrzakowie

9. Amelia Kobierzyckalaureatka Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o Filmie i Mediach Filmowe Łódzkie

rodzice: Aneta Kaczyńska-Kobierzycka i Przemysław Kobierzycki

10. Karina Kobierzyckafinalistka Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o Filmie i Mediach Filmowe Łódzkie

rodzice: Aneta Kaczyńska-Kobierzycka i Przemysław Kobierzycki

opiekun Martyny, Amelii i Kariny: Pani Urszula Chachulska-Tomaszczak

11. Drużyna Szkoły Podstawowej Nr 1 w Koluszkach, którazajęła I miejsce
w Wojewódzkim Konkursie Interdyscyplinarnym MASTERMIND, w składzie:
Szymon Matysiak, rodzice: Dominika i Robert Matysiakowie
Piotr Adamski, rodzice: Agnieszka Jaworska-Adamska i Bogdan Adamski
Zuzanna Marczyk, rodzice: Monika i Jarosław Marczykowie

Drużyna, która zajęła III miejsce w tym samym konkursie, w składzie:

Martyna Majchrzak, rodzice: Teresa i Krzysztof Majchrzakowie
Amelia Ołubek, rodzice: Beata i Piotr Ołubkowie
Paulina Krakowiak, rodzice: Aneta i MichałKrakowiakowie

Opiekunki drużyn: Edyta Szeleszczyk, JustynaWaszczykowska, Katarzyna Wójcik

12. najlepszy uczeń – Aleksandra Chromińska

rodzice: Agnieszka i Przemysław Chromińscy

13. Drużyna Szkoły Podstawowej Nr 1 w Koluszkach, którazdobyła wicemistrzostwo Polski w 43 edycji TurniejuBezpieczeństwa w Ruchu Drogowym, w składzie:
Paulina Kubat, rodzice: Aleksandra i Mariusz Kubat
Igor Rzesiewski, rodzice: Marta i Marcin Rzesiewscy
Szymon Garbarski, rodzice: Bogumiła i Robert Garbarscy
Karol Kaźmierczak, rodzice: Monika i Kamil Kaźmierczakowie

Opiekun drużynyMarek Kamiński.

14. Finaliści Mistrzostw Województwa Łódzkiego w Biegach na Orientację:
Alicja Bankowska, rodzice: Agnieszka i LeszekBankowscy
Sylwia Malecha, rodzice: Anna i Tomasz Malecha
Kornelia Książek, rodzice: Krystyna i WłodzimierzKsiążek
Artur Zieliński, mama: Dominika Zielińska
Bartosz Bajer, rodzice: Alina i Mariusz Bajer
Mateusz Zieliński, rodzice: Monika i Mariusz Zielińscy
Szymon Garbarski, rodzice: Bogumiła i Robert Garbarscy

 Opiekun uczniów: Pana Piotra Zendeł

15. sportowiec – Amelia Ołubek

rodzice: Beata i Piotr Ołubkowie

16. sportowiec – Igor Rzesiewski

rodzice: Marta i Marcin Rzesiewscy

Szkoła Podstawowa Nr 2 w Koluszkach: dyrektor Sławomir Mela

17. Kinga Chądzyńskafinalistka Konkursu historycznego Losy Żołnierza i Dzieje Oręża Polskiego oraz finalistka Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Historii.Kinga zajęła także 3 miejsce w Archidiecezjalnym Tematycznym Konkursie Biblijnym

rodzice: Małgorzata i Jeremiusz Chądzyńscy

opiekunowie: Anna Matysiak i ksiądz Emanuel Stańczyk

18. najlepszy uczeń – Kinga Chądzyńska

rodzice: Małgorzata i Jeremiusz Chądzyńscy

19. Drużyna SP Nr 2 w Koluszkach, która zdobyła 9 miejsce w Polsce w Ogólnopolskich Drużynowych Biegach Przełajowych IMS, w składzie:
Aleksandra Kulińska, rodzice: Agnieszka i Arkadiusz Kulińscy
Nikola Kotynia, rodzice: Anna i Łukasz Kotynia
Sylwia Janik, mama: Katarzyna Kępa
Bianka Rogalska, rodzice: Marzena i Sebastian Rogalscy
Adrianna Siemińska, rodzice: Marta i Dariusz Siemińscy
Kornelia Krakowiak, mama: Honorata i Wiesław Krakowiakowie
Amelia Nowak, rodzice: Gabriela i Andrzej Nowakowie

Opiekun drużyny Monika Wróblewska.

20. sportowiecAleksandra Kulińska

rodzice: Agnieszka i Arkadiusz Kulińscy

21. sportowiec – Patryk Filipczak

rodzice: Marlena i Przemysław Filipczakowie

   

Szkoła Podstawowa w Będzelinie: dyrektor Agnieszka Ścieszko

22. najlepszy uczeń – Monika Świnoga

rodzice: Renata i Zbigniew Świnoga

23. sportowiec – Wiktoria Łysak

rodzice: Marta i Przemysław Łysak

24. sportowiec – Paweł Zychla

rodzice: Marzena i Andrzej Zychla

Szkoła Podstawowa w Długiem: dyrektor Joanna Jeżyna

25. najlepszy uczeń – Karolina Frączak

rodzice: Marta i Krzysztof Frączak

26. sportowiec – Agata Koprowska

rodzice: Katarzyna i Stanisław Koprowscy

27. sportowiec – Igor Woźniak

rodzice: Anna i Dariusz Woźniakowie

Szkoła Podstawowa w Gałkowie Dużym: dyrektor Krystyna Warczyk

28. Maciej JakubiakIII miejsce w Wojewódzkim Konkursie Muzycznym Piosenki Stanu Wojennego

rodzice: Aleksandra i Mariusz Jakubiakowie

opiekun: Małgorzata Szymczak

29. najlepszy uczeń – Aleksandra Pawlak

rodzice: Joanna i Jacek Pawlakowie

30. sportowiec – Sonia Kurczewska

rodzice: Agnieszka Maciejewska i Radosław Kurczewski

31. sportowiec – Szymon Brzeziński

rodzice: Beata i Jacek Brzezińscy      

Szkoła Podstawowa w Różycy: dyrektor Aneta Mrówka

32. Zofia Usielskafinalistka Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Polskiego.

rodzice: Agnieszka i Krzysztof Usielscy

opiekun: Janina Wiśnik

33. Jagoda Nowakowskafinalistka Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Matematyki.

mama: Beata Nowakowska

opiekun: Jadwiga Pira

34. najlepszy uczeń – Zofia Studzińska

rodzice: Iwona i Sławomir Studzińscy

35. sportowiec – Jagoda Nowakowska

mama: Beata Nowakowska

36. sportowiec – Igor Cel

rodzic: Monika i Krzysztof Cel

Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Koluszkach: dyrektor Katarzyna Mrówka

37. najlepszy uczeń – Amadeusz Antczak

dziadkowie: Jolanta i Ryszard Antczak

38. sportowiec – Agata Szczepanowska

rodzice: Agnieszka i Mariusz Szczepanowscy

39. sportowiec – Alan Wójcik

babcia: Henryka Wójcik

I LO w Koluszkach: dyrektor Anna Olczyk

40. najlepszy uczeń – Alan Miksa

rodzice: Maja i Roman Miksa

41. sportowiec – Agnieszka Gula

mama: Ilona i Paweł Gula

42. sportowiec – Mateusz Kotynia

rodzice: Alina i Dariusz Kotynia

Zespół Szkół Nr 1 w Koluszkach: dyrektor Krzysztof Serwa

43. najlepszy uczeń Technikum Adam Ponikowski

rodzice: Magdalena i Zbigniew Ponikowscy

44. najlepszy uczeń Branżowej Szkoły I Stopnia –  Karolina Skóra

rodzice: Agnieszka i Sylwester Skóra

Zespół Szkół Nr 2 w Koluszkach: dyrektor Waldemar Puczyński

45. najlepszy uczeń Technikum Nr 2 w Koluszkach –  Radosław Skoczylas

rodzice: Agnieszka i Andrzej Skoczylasowie

46. najlepszy uczeń II LO w Koluszkach –  Natalia Nowaczyk

rodzice: Henryka i Sylwester Nowaczykowie

47. sportowiec Natalia Zimnicka

rodzice: Anna i Tomasz Zimniccy

48. sportowiec – Damian Pakuła

mama: Monika i Jarosław Pakuła