Burmistrz poprowadził lekcje matematyki w Szkole Podstawowej nr 2

O tym, że Burmistrz Waldemar Chałat jest nie tylko świetnym włodarzem miasta, ale również sprawnym matematykiem, przekonali się  uczniowie klasy VIIIc Szkoły Podstawowej nr 2 w Koluszkach. Mimo licznych obowiązków Pan Burmistrz poprowadził lekcję matematyki, która odbyła się w ramach obchodów przypadającego w marcu Światowego Dnia Matematyki. To  święto zostało zapoczątkowane przez organizację “World Education Games” w 2007 roku  i związane jest z liczbą Pi. W ten sposób podkreślono wartość matematyki, która jest przecież częścią dziedzictwa kulturowego ludzkości i stanowi podstawę rozwoju wszelkich technologii.

Pan Burmistrz starał się przekonać młodzież, że matematyka jest królową nauk i znajduje zastosowanie na różnych płaszczyznach życia. Zaprezentowane ciekawostki i rozwiązania zaciekawiły uczniów. Docenili oni talent pedagogiczny Pana Burmistrza, który zdradził, że już od ponad 10 lat nie stał przy tablicy. O jego edukacyjnym sukcesie świadczą wypowiedzi samych uczniów. „Było świetnie”, „Lekcja była bardzo ciekawa”- to najczęściej pojawiające się na szkolnym korytarzu komentarze po zakończonym spotkaniu.

Warto nadmienić, że nie był to pierwszy kontakt uczniów klasy VIIIc z Panem Burmistrzem. W ubiegłym roku szkolnym, w ramach realizacji projektu edukacyjnego „W tyglu motywów. Przystanek władza”, odwiedzili oni Urząd Miasta, gdzie Pan Burmistrz opowiedział im o sprawowanej funkcji oraz podzielił spostrzeżeniami i refleksjami na temat władzy.

image_pdfimage_print