Burmistrz Koluszek odebrał promesę o wartości 1,6 mln zł na utworzenie drugiego żłobka

27 lutego w Łódzkim Urzędzie Wojewódzkim w Łodzi odbyła się konferencja prasowa, podczas której wojewoda łódzki oraz sekretarz stanu w Ministerstwie Rodzinny, Pracy i Polityki Społecznej wręczyli samorządowcom z województwa łódzkiego promesy dofinansowania w ramach tegorocznej edycji programu ,,Maluch +”.

 

W imieniu Gminy Koluszki promesę, czyli swego rodzaju zobowiązanie złożone przez organ państwowy do przekazania naszej gminie dofinansowania w wysokości 1,6 mln zł, odebrał burmistrz Koluszek Waldemar Chałat. Powyższe środki zostaną przeznaczone na utworzenie drugiego żłobka w Koluszkach.

 

Przypomnijmy, że kolejny żłobek ma zostać zlokalizowany w budynku po byłym gimnazjum przy ul. Mickiewicza w Koluszkach. Znajdzie się w nim miejsce dla 64 dzieci. Aby umożliwić przyjęcie maluchów, budynek zostanie odpowiednio zmodyfikowany. Projekt przewiduje m.in. dobudowanie klatki schodowej z windą.

 

Żłobek najpóźniej ma ruszyć 1 stycznia 2021 r. W optymistycznym wariancie, który związany jest m.in. ze sprawnym wyborem wykonawcy, uruchomienie może nastąpić już we wrześniu 2020 r.


This image requires an alt attribute.
image_pdfimage_print