„Budzi się Ludzi”- Program telewizyjnej „Trójki” już kolejny raz w Lisowicach

12 września teren ośrodka rekreacyjno wypoczynkowego w Lisowicach odwiedziła ekipa programu telewizyjnego TVP 3 „Budzi się ludzi”. Program był nadawany na żywo a transmisję, która była emitowana w godzinach przedpołudniowych można jeszcze raz obejrzeć na internetowych stronach telewizyjnej  „Trójki”. Na początku programu wystąpił Burmistrz Koluszek, Waldemar Chałat, zapraszając do Lisowic, w Gminie Koluszki, wszystkich pragnących nieco rekreacji i wytchnienia. Potem przed kamerami stanęli inni mieszkańcy, zaangażowani w różne projekty, zarówno kulturalne, sportowe lub rekreacyjne, podróżnicze, biznesowe, historyczne czy kulinarne. 

Wystąpili: Orkiestra dęta OSP w Koluszkach pod batutą kapelmistrza  Adama Kowalczyka, zespoły ludowe „Złota Jesień” pod kierunkiem Tomasza Olczyka, Zygmuntowiacy”, którego kierownikiem jest Teresa Petrykowska. Przed kamerami głos zabrał  Adam Sołtysiak- szef kuchni  restauracji Kriada, który zapraszał do swojego lokalu w Lisowicach przez cały rok, bez względu na wakacyjny sezon. Paweł Waczyński zachęcał do korzystania  z Parku Linowego w Lisowicach, o hafcie opowiadała Ewa Cieniak, twórczyni słynnej już i znanej mieszkańcom Koluszek „Panoramy Miasteczka”; przed kamerami zabrała też glos Mariola Garnys-Jaskóła, dyrektor Przedszkola nr 2 w Koluszkach, która wraz z dziećmi ze swej placówki zachęcała, by wspierać chorą Maję w zbiórce funduszy na jej specjalistyczne leczenie. Telewidzowie mogli podziwiać przedszkolaków w tańcu słynnej „Belgijki”, przygotowanych przez wychowawczynie grupy. 

O swoich muzycznych i wokalnych możliwościach przypomniał Borys Chmielewski, który wraz ze swoim ojcem, Romualdem, udzielił telewizji łódzkiej wywiadu. Kolejno wystąpili też: koluszkowski Klub Karate Kyokushin,z prezesem klubu Krzysztofem Derachem, a Aleksandra Urbańczyk zachęcała  telewidzów do korzystania z  lisowickiego wakeboardingu. Przedstawiciel stowarzyszenia „Historia Koluszek” mówił o mającym powstać niebawem Muzeum Koluszek, w którym jedna ze stałych wystaw będzie poświęcona Władysławowi Strzemińskiemu i Katarzynie Kobro, a Instruktor WOPR ze Zduńskiej Woli, Paweł Sochal przedstawił zasady bezpieczeństwa podczas korzystania z basenu i kąpieliska w Lisowicach. Wywiadu udzielił także Sławomir Sokołowski. Przewodniczący Rady Powiatu jest mistrzem pszczelarstwa i tym razem wystąpił w takiej właśnie roli. 

Teresa Jędrzejewska z Ogródków Działkowych mówiła o walorach ich posiadania, natomiast  Elżbieta Olszyńska, szefowa „Piekarni Olszyńscy” i Jan Cygan- mistrzowie piekarnictwa opowiadali o dobrodziejstwach spożywania pieczywa. Szczepan Feja zachęcał do dalekich podróży, Dominik Trojak przybliżył najdawniejsze i bliższe dzieje Gałkowa Dużego, Gałkowa Małego i okolic; o tym, jak wygląda obecnie służba i praca strażaków opowiadał Sylwester Nowiński z Państwowej Straży Pożarnej w Koluszkach, a Joanna Buczkowska zachęcała do zimowych kąpieli wzorem  „Morsów z Lisowic”. O urokach kulinarnych naszych stron  opowiadała Anna Włodarczyk z Koła Gospodyń Wiejskich. Do sportu i ćwiczeń fitness namawiała Agata Kowalska, nauczycielka Wychowania Fizycznego w  jednej z koluszkowskich szkół. Klaudia Duczek, która jest barberem, czyli fryzjerem zajmująca się strzyżeniem brody, przybliżyła najnowsze trendy modowe w noszeniu przez mężczyzn zarostu. O Klubie dyskusyjnym „Okiem Kobiety” mówiły: Mariola Garnys-Jaskóła, Bogumiła Banaś, Maria Markowska-Kurc. Na koniec programu wywiadu udzielił prezes OSP Koluszki Jacek Łaszcyk, a całość zamknęła rozmowa z Mateuszem Karwowskim, dyrektorem wydziału ds. Inwestycji w Urzędzie Miejskim w Koluszkach, który od samego początku był pomysłodawcą „Projektu Lisowice”.

 

image_pdfimage_print