„Budzi się Ludzi”- program telewizji Łódź z wizytą w Lisowicach

Budowa ośrodka rekreacyjno-wypoczynkowego trwa nadal. Przypomnieliśmy o tej inwestycji telewidzom niedzielnego  programu telewizyjnej „Trojki” w Łodzi  – „Budzi się Ludzi”. Emisja odbyła się na żywo i była transmitowana z terenu powstającego ośrodka w Lisowicach. Przy tej okazji, pochwaliliśmy się tym, co robimy na co dzień w naszej Gminie. Lisowice, to oczywiście nasz priorytet i duma, ale nie samymi Lisowicami Koluszki żyją, o czym nie omieszkaliśmy wspomnieć.

W telewizyjnym programie na żywo zaproszeni goście opowiadali o tym, czym zajmują się tu, żyjąc w Koluszkach i okolicy.

O inwestycji w Lisowicach opowiadał dyrektor do spraw inwestycji i rozwoju gospodarczego Gminy Koluszki, Mateusz Karwowski.

Wśród wielu gości, którzy zabrali głos wymieńmy Kazimierza Zawadzkiego i Elżbietę Kącką, którzy  mówili o działającej przy Miejskiej Bibliotece Publicznej w Koluszkach Akademii Wieku Dojrzałego. Telewidzowie dowiedzieli się także o działalności Muzeum w Gałkowie Dużym czy sukcesach Zespołu Ludowego „Złota Jesień”, z niezapomnianym przez całe pokolenia uczniów „Jedynki”, nauczycielem muzyki, grającym w „Złotej Jesieni” na akordeonie, Panu Mirku Zielińskim. O pracy zespołu i osiągnięciach opowiadał kierownik „Złotej Jesieni” Tomasz Olczyk. Paweł Owca przybliżył widzom popularną dziś rozrywkę, jaką są wyścigi samochodami sterowalnymi zdalnie.

Jakub Przywara, pasjonata motoryzacji, mówił o najstarszych prototypach motocykli, jakie zrekonstruował, używając przy tym oryginalnych części. Kopie tych jednośladów, które pędziły po Europie i Ameryce na dekadę przed wybuchem I wojny światowej, z powodzeniem poruszają się, z właściwą sobie szybkością, po drogach Gminy Koluszki.

Prezes stowarzyszenia „Mroga”, Piotr Nowacki opowiadał o walorach krajoznawczych koluszkowskiej ziemi, a Mariola Garnys-Jaskóła mówiła o fenomenie,  który stworzyła a którym jest Klub Dyskusyjny „Okiem Kobiety”. Towarzyszyły jej Jolanta Majka i Maria Markowska-Kurc. Mogliśmy zapoznać się z codzienną służbą druhów Straży Pożarnej oraz  podziwiać umiejętności muzyczne i taneczne naszej młodzieży. Pani Katarzyna Fraszek zapoznała telewidzów programu „Budzi się ludzi” z zajęciami z rękodzieła, które z ogromnym powodzeniem prowadzi w MOK w Koluszkach. O Klubie Motocyklowym „Bizon” mówił jego prezes Zbigniew Rewiński a Szczepan Feja o swoich dalekich podróżach. Ryszard Malinowski zachwalał tutejsze lasy, obfitujące w grzyby, Aleksandra Drabik  wraz zespołem breakdance pokazała mistrzowskie umiejętności  w tańcu nowoczesnym. Pięknie zaśpiewał Mikołaj Kaliszewski, uczeń sekcji muzycznej MOK. Głos zabrali także przedstawiciele Fundacji Pro Muza: Marcin Werner i Katarzyna Cieślak. Wyjaśniali, dlaczego nauka śpiewu i gry jest tak bardzo ważna w rozwoju człowieka. Swoje mistrzowskie umiejętności wokalne zaprezentowali Romuald i Anna Spychalscy, a Krzysztof Pietrzyk, utytułowany biegacz, mówił o swoich zdobyczach mistrzowskich. Autorzy programu telewizyjnego odwiedzili Annę Włodarczyk z  Koła Gospodyń Wiejskich w Gałkówku. Gościem programu był też Jan Piwowar z Nadleśnictwa Brzeziny. Adam Olek opowiadał o tak popularnym u nas Rowerze Miejskim.

W programie  „Budzi się Ludzi” Dariusz Borkowski zachwalał skatepark, a Mateusz Jaśkiewicz ze stowarzyszenia Historia Koluszek, jeden z kustoszy Muzeum Koluszek opowiadał o dziejach kolei w Koluszkach. Autorzy programu zagościli też w zakładach mięsnych Starmeat.

image_pdfimage_print