Budowa nowych siedzib dla klubów sportowych

Z początkiem roku ogłoszony zostanie przetarg na wyłonienie wykonawcy nowego budynku klubowego dla LKS Różyca. Budowa ma ruszyć na wiosnę. Zgodnie z opracowanym projektem obiekt ma być inwestycją, która ma służyć nie tylko klubowi, ale całej lokalnej społeczności. Wydzielone zostaną w nim zatem trzy części. Pierwsza z nich, przeznaczona dla klubu, zostanie wyposażona w szatnie i zaplecze dla LKS Różycy. Druga część to duża sala z zapleczem kuchennym, która pełnić będzie rolę świetlicy na potrzeby sołectwa i lokalnych wydarzeń. Trzecim elementem będzie profesjonalna strzelnica, z której będą mogli korzystać mieszkańcy. Nowy budynek powstanie na miejscu, które zajmuje obecna zabudowa klubowa.

Z kolei dla LKS Gałkówek wkrótce powstanie projekt nowego budynku klubowego. Przed nowym rokiem otwarto oferty przetargowe. Zainteresowanie projektem okazało się bardzo duże. Ogółem wpłynęło 11 ofert o olbrzymiej rozpiętości cenowej. Najtańsza opiewała na 64 tys. zł, a najdroższa aż na 118 tys. zł. Projektant został już wyłoniony, będzie nim firma z Piotrkowa Tryb. Sama budowa obiektu najprawdopodobniej rozpocznie się w roku 2023 r.

Przypomnijmy, że budynek przy Stadionie Leśnym poza niezbędnymi szatniami dla piłkarzy, ma mieścić również pomieszczenia dla sztangistów oraz sekcji tenisa stołowego. Do budynku ma zostać również dobudowana scena, niezbędna lokalnej społeczności do przeprowadzania imprez kulturalno-sportowych. Obecny, rozpadający się budynek klubowy zostanie całkowicie rozebrany. Nowy obiekt ma być od niego większy.

image_pdfimage_print