Budowa nowego wiaduktu przyśpiesza

Wszystko wskazuje na to, że demontaż i budowa nowego wiaduktu w Koluszkach rozpocznie się już w przyszłym roku. Dwa tygodnie temu w Urzędzie Miejskim w Koluszkach odbyło się robocze spotkanie z Zarządem Dróg Wojewódzkich w Łodzi. Przedstawiciele ZDW poprosili o dokończenie miejskich inwestycji w okolicy wiaduktu. Chodzi tu przede wszystkim o budowę dróg na osiedlu Łódzkim, z którą związane jest m.in. wyprowadzenie kanalizacji deszczowej przeciskiem pod torami kolejowymi. ZDW w trybie pilnym chce bowiem przystąpić do budowy nowego wiaduktu.

Nie jest wykluczone, że powyższą decyzję przyśpieszają mocno wzrastające wyceny ewentualnych prac remontowych obecnej przeprawy drogowej. Zamiast wpompowywać pieniądze w kolejne naprawy, być może rozsądniejszym wydało się po prostu przyśpieszenie budowy nowego wiaduktu.

Przypomnijmy, że według wstępnych założeń projektowych, które ZDW prezentowało na początku roku, nowy obiekt ma przebiegać w śladzie obecnej przeprawy drogowej przez tory. Jedyną istotną zmianą mającą wpływ na ruch, ma być wysepka przy zjeździe z wiaduktu w ulicę Przejazd. Do tej pory pojazdy w zasadzie zjeżdżały na wprost. Wysepka spowoduje, że kierujący pojazdem będzie musiał dokonać manewru skrętu.

Na wiadukcie przewidziany został także ciąg pieszo-rowerowy. Od jezdni ma go oddzielać ściana z przezroczystego tworzywa. Chodnik po przeciwnej stronie drogi ma zostać usunięty. W projekcie nowego wiaduktu uwzględnione zostały także zejścia po schodach w kierunku osiedla Głowackiego i stacji paliw. Budowa ma potrwać 2-3 lata.

image_pdfimage_print