Budowa nowego wiaduktu ma rozpocząć się w 2021 r.

Zarząd Dróg Wojewódzkich w Łodzi przekazał Gminie Koluszki pisemną informację, o terminie budowy nowego wiaduktu w Koluszkach. Jest ona planowana na lata 2021-2022.

Nowy wiadukt ma przebiegać w śladzie obecnej przeprawy drogowej przez tory. Nie zajdą zatem większe zmiany w samym układzie drogi. Z projektu wynika, że jedyną istotną zmianą mającą wpływ na ruch, będzie wysepka przy zjeździe z wiaduktu w ulicę Przejazd. Do tej pory pojazdy w zasadzie zjeżdżały na wprost. Wysepka na nowym wiadukcie spowoduje, że kierujący pojazdem będzie musiał dokonać manewru skrętu. W naturalny sposób będzie to powodowało zwolnienie ruchu.

Bardzo dobrą informacją dla mieszkańców jest zaprojektowanie na wiadukcie ciągu pieszo-rowerowego. Od jezdni będzie go oddzielała ściana z przezroczystego tworzywa. By zrobić miejsce na „ścieżkę” rowerową, zostanie usunięty chodnik, który znajduje się obecnie po przeciwnej stronie drogi. W projekcie nowego wiaduktu uwzględnione zostały zejścia po schodach w kierunku osiedla Głowackiego i stacji paliw, co szczególnie ucieszy emerytów korzystających z pobliskiej przychodni.

image_pdfimage_print