Budowa dworca przesuwa się w czasie

Opóźniają się plany budowy nowego dworca kolejowego w Koluszkach. Zgodnie z wcześniejszymi informacjami Biura Prasowego PKP S.A. w Warszawie, rozpoczęcie prac budowlanych dla tego obiektu planowane było na II połowę 2019 r. Tymczasem już od ponad pół roku wciąż toczy się procedura związana z wyborem wykonawcy prac projektowych dla dworca w Koluszkach.

– Obecnie jesteśmy na etapie wyboru projektanta. Planujemy, że umowa zostanie podpisana w II kw. 2019 r. – informuje Katarzyna Grzduk z Wydziału Prasowego PKP S.A.

Przypomnijmy, że w Koluszkach PKP S.A. przewiduje budowę Innowacyjnego Dworca Systemowego, który zostanie zlokalizowany w pobliżu dawnej rampy kolejowej od strony ul. 3 Maja. W budynku znajdzie się m.in. poczekalnia, miejsce na kasy biletowe lub biletomat, toaleta z przewijakiem, automaty vendingowe lub mała gastronomia. Zagospodarowanie terenu zewnętrznego zakłada m.in. montaż stojaków dla rowerów i utworzenie parkingu z wydzielonym miejscem przeznaczonym dla osób niepełnosprawnych. Cały obiekt zostanie dostosowany do potrzeb osób z ograniczoną możliwością ruchową.

image_pdfimage_print