Budowa bloku socjalnego na finiszu

Bliski ukończenia jest już wielorodzinny budynek mieszkalny przy ul. Warszawskiej 124 w Koluszkach. Nowy blok socjalny dysponuje 40 mieszkaniami, rozmieszczonymi na czterech piętrach. Cechą charakterystyczną obiektu jest jedna klatka schodowa i nieosłonięte murami korytarze, którymi mieszkańcy przechodzą do mieszkań na danych piętrach.

Nowi lokatorzy będą zasiedlać budynek w pierwszym kwartale 2020 r. Blok jest już podpięty pod system ogrzewania z miejskiej ciepłowni.

Przypomnijmy, że pojawienie się nowego bloku ma na celu uporządkowanie sytuacji w zasobie mieszkaniowym gminy. Nie będzie on zatem zasiedlany przez zupełnie nowych mieszkańców, ale przez te osoby, które do tej pory zajmowały już budynki socjalno-komunalne przewidziane do wyburzenia. Jednym słowem stare budynki, w których nierzadko mieszkają jedynie po 2-3 rodziny i których już nie opłaca się remontować, zostaną wyburzone, a działki wystawione na sprzedaż. Do nowego budynku będą również kierowane rodziny z innych obiektów socjalnych, które potrzebują na przykład większego metrażu.

Wartość inwestycji to 5,1 mln zł. Jedną trzecią kosztów budowy pokryło dofinansowanie pozyskane z budżetu państwa.

image_pdfimage_print