Baśniowa noc styczniowa

25 stycznia 2019 r. uczniowie klasy 5C Szkoły Podstawowej nr 1 w Koluszkach wzięli udział w projekcie pt. „Baśniowa Noc Styczniowa”, podsumowującym innowację pedagogiczną „Teatralne inspiracje”, realizowaną pod kierunkiem p. Danuty Pecyny oraz p. Katarzyny Wójcik.

W piątkowe popołudnie do auli szkolnej przybyli rodzice, dziadkowie, rodzeństwo młodych artystów, by podziwiać ich inscenizację „Opowieści z Narnii” C. S. Lewisa.

W spektaklu wystąpili wszyscy uczniowie. Każdy otrzymał rolę na miarę swojego talentu. Razem z bohaterami inscenizowanego utworu widzowie przenieśli się do fantastycznej krainy Narnii. Nie mogło w niej zabraknąć magicznej latarni, sań z Białą Czarownicą i orszaku Świętego Mikołaja. Przygotowane przez uczniów kostiumy, światło, muzyka i taniec tworzyły niepowtarzalny klimat. Rodzice nagrodzili występ gorącymi brawami i nie kryli wzruszenia. Następnie odbyła się wspólna, uroczysta kolacja przy świecach.

W dalszej części wieczoru, a właściwie nocy, uczniowie wzięli udział w grze terenowej po szkole pt. „Baśniowe skarby”. Szkole sale zamieniły się w komnaty, z których uczniowie, po rozwiązaniu matematycznych zagadek, mogli wziąć ze sobą ukryte rekwizyty. Wykorzystali je podczas warsztatów literackich, tworząc swoje własne baśnie. Ostatnim elementem programu było „Baśniowe kino”.

Wszystkim uczestnikom innowacji bardzo podobała się zabawa w teatr. Na pewno wzbogaciła wiedzę  uczniów o tej dziedzinie sztuki, pozwoliła im rozwinąć wyobraźnię, uwierzyć w siebie i poczuć magię teatru, który tworzy prawdziwą wspólnotę.

image_pdfimage_print