Art in Energy zainwestuje w naszym mieście

22 grudnia w Urzędzie Miejskim w Koluszkach odbyło się podpisanie aktu notarialnego zakupu działki przez nowego inwestora na terenie koluszkowskiej strefy ekonomicznej. Nabywcą działki jest firma ART in Energy.

Nowy inwestor świadczy kompleksowe rozwiązania w budowie i rewitalizacji sieci trakcyjnych (kolejowych jak i tramwajowych). Na zakupionej działce firma planuje budowę zaplecza technicznego i pracowni projektowej. Obecnie Art in Energy zatrudnia 20 osób i będzie systematycznie powiększać kadrę. W pierwszym etapie planowane jest zatrudnienie dodatkowych 5 osób.

Działkę o powierzchni 2000 m2 firma kupiła za 170 tys. zł. Co ciekawe powyższa nieruchomość znajduje się przy ul. Zielonej, a zatem już na dodatkowym terenie, o który gmina Koluszki poszerzyła koluszkowską strefę ekonomiczną.

Dodajmy, że Art in Energy to już piąty inwestor, który zdecydował się zainwestować na naszych terenach inwestycyjnych. Z kolei szósty inwestor – Airstal, firma z branży motoryzacyjnej, podpisała już list intencyjny z Gminą Koluszki i ubiega się o stosowne pozwolenia.

image_pdfimage_print