Andrzej Adamiak z zespołu „Rezerwat” patronem Mania Studio w Koluszkach

W sobotę, 23 maja 2020 roku przed siedzibą Mania Studio przy ulicy 11 Listopada  w Koluszkach odbyło się uroczyste odsłonięcie tablicy z okazji nadania Studiu imienia zmarłego niedawno Andrzeja Adamiaka, muzyka zespołu „Rezerwat”. Przypomnijmy historie Mania Studio. Mateusz Winkiel – założyciel firmy, kierując się ideą kompleksowej obsługi artystów rozpoczął w 2011 budowę domu produkcyjnego, w skład którego miało wchodzić studio nagraniowe. Projekt wykonany został przez Krzysztofa Pajora (odpowiedzialnego m.in. za łódzkie Toya Studios). Pod jego okiem odbył się nadzór budowlany. Finał prac przypieczętował Andrzej Adamik, odpowiedzialny za stworzenie infrastruktury technicznej studia. W październiku 2011 roku nastąpiło otwarcie siedziby firmy, której jednym z głównych elementów jest wyżej wspomniane studio nagraniowe.

Przez ostatnie 9 lat zarówno Andrzej Adamiak, jak i jego syn Bartosz byli odpowiedzialni za zrealizowanie wiele sesji nagraniowych dla artystów z kraju oraz całego świata, pełniąc rolę realizatora oraz producenta muzycznego.

Poza pracą w studio nagraniowym Andrzej Adamiak był częstym gościem w Koluszkach zarówno przy okazji koncertów jak również prywatnych wizyt.

W dniu, kiedy została podana informacja o śmierci Andrzeja bez chwili namysłu została podjęta decyzja o wystosowaniu prośby do Bartosza Adamiaka, mającej na celu przyjęcie przez studio nagrań imienia Andrzeja Adamiaka.

 

W uroczystości przed Mania Studio w dniu 23 maja  udział wzięli najbliżsi przyjaciele Andrzeja, osoby związane ze Studiem, Paweł Siedlik wykładowca Wyższej Szkoły Filmowej Teatralnej i Telewizyjnej w Łodzi, zastępca burmistrza Koluszek Krystyna Lewandowska i dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Koluszkach Elżbieta Przywara.

Tego dnia mury Studia wypełniły dźwięki zespołu „Rezerwat”, wyświetlone zostały także  materiały filmowe z niepublikowanymi dotychczas wypowiedziami Andrzeja Adamiaka.

 

image_pdfimage_print