Akademia Kreatywnego Przedszkolaka

Jak  zamienić obraz stworzony na kartce w trójwymiarową kompozycję?  Jakich kodów i rekwizytów użyć, by odnaleźć wyjście z pokoju zagadek?                         Jak zaprogramować robota, aby wykonywał nasze polecenia? Jak można eksperymentować z użyciem suchego lodu i innych bogactw przyrody?

Odpowiedzi na te wszystkie pytania znają już mali studenci Akademii Kreatywnego Przedszkolaka  zorganizowanej przy Szkole Podstawowej nr 1                       w Koluszkach.

Zajęcia,  odbywające się w ramach autorskiego pomysłu nauczycieli JEDYNKI, cieszą się ogromnym zainteresowaniem. W czwartkowe popołudnia szkolne korytarze wypełniają się gwarem maluchów ciekawych świata i gotowych na wyzwania przygotowane dla nich w ramach kolejnych modułów zajęć. Cztery szesnastoosobowe  grupy słuchaczy rozwijają swoje interdyscyplinarne zainteresowania, uczą się kreatywnego myślenia i współpracy.

Od grudnia mali studenci wzięli udział w warsztatach tematycznych, takich jak: Robotyka dla smyka, W krainie komputerów, Eko-ludki, Laboratorium małego chemika, Pokój zagadek, Artystyczne ABC – pędzlem malowane i Fascynujący świat przyrody. Ale to oczywiście nie koniec atrakcji. Wiosną czekają ich spotkania                      z baśniami, geomagami i kulinariami. Będą szukać skarbów, stworzą swoje własne dzieła sztuki. Będą  rywalizować  na zajęciach sportowych i podczas logicznych pojedynków rozgrywanych w czasie turnieju gier planszowych.

Akademia  Kreatywnego Przedszkolaka to innowacyjny, autorski  pomysł  twórczych, zaangażowanych, pracujących społecznie nauczycieli, wspieranych przez Dyrekcję Szkoły.

Niezwykle entuzjastyczne przyjęcie naszych działań przez małych studentów  i ich rodziców pokazuje, że warto podejmować takie wyzwania.

Elementy wszystkich warsztatów proponowanych przez Akademię Kreatywnego Przedszkolaka będą miały swoją kontynuację podczas zajęć dla pierwszoklasistów uczęszczających od września 2020 roku do SP1 w Koluszkach.

image_pdfimage_print