„Airstal” rozpoczął budowę zakładu

Firma Airstal rozpoczęła budowę zakładu na zakupionej działce na terenie koluszkowskiej strefy ekonomicznej przy ul. Nasiennej. Wznoszony jest już szkielet budynku. Firma ma zainwestować w Koluszkach ponad 4,5 mln zł, zatrudniając przy tym 20 nowych i utrzymując dotychczasowe 57 miejsc pracy.

„Airstal” działa w branży motoryzacyjnej, specjalizując się w regeneracji i sprzedaży podzespołów do samochodów osobowych, ciężarowych, dostawczych, autobusów, maszyn rolniczych i budowlanych, w szczególności sprężarek klimatyzacji. Przez lata działalności na rynku firma stała się jednym z europejskich liderów w branży, oferując najwyższą jakość wyrobów oraz najbogatszy w Europie program kompresorów klimatyzacji do pojazdów.

Siedziba firmy znajduje się obecnie w Jordanowie w gminie Brzeziny. Konieczność zwiększenia przestrzeni produkcyjno-magazynowej i biurowej, umożliwiającej dalszy rozwój asortymentu oraz dostosowanie się do rosnących wymagań klientów, zadecydowały o przeniesieniu się do Koluszek. Po zakupie działki, do naszego miasta ma przenieść się cała firma łącznie z parkiem maszynowym. W Koluszkach powstanie zatem nowy zakład zajmujący się regeneracją sprężarek klimatyzacji samochodowej, produkcją jarzm zacisków hamulcowych oraz konfekcjonowaniem olejów chłodniczych. Firma przewiduje współpracę z placówkami kształcenia zawodowego oraz uczelniami wyższymi w zakresie organizacji praktyk i stażów dla uczniów w obszarze obsługi księgowej przedsiębiorstwa oraz prac rozwojowych na wydziałach produkcyjnych. Profile zawodowe leżące w zasięgu zainteresowania firmy, to księgowi, logistycy, magazynierzy.

image_pdfimage_print