Agat – laureatem „Dobrodzieje 2012

Prezes „Agat” S.A. laureatem plebiscytu „Dobrodzieje 2012”

W ramach wspólnej inicjatywy Rotary Club Łódź, TVP Łódź, Dziennika Łódzkiego oraz Radia Plus postanowiono uhonorować osoby wyróżniające się w pracy na rzecz dzieci. Szczególność tego pomysłu tkwi raczej w tym, że ostatnie lata ekonomicznie nie sprzyjają działalności charytatywnej w ogóle. Stąd tak ważnym, zdaniem pomysłodawców, było spopularyzowanie postaw nacechowanych troską o losy ubogich i potrzebujących i wyróżnić tych, którzy nie zapominają o obowiązkach ludzi i biznesu wobec otoczenia.

W sobotę 26 stycznia br. w hotelu andel’s na Charytatywnym Balu Rotary mieliśmy okazję poznać laureatów plebiscytu „Dobrodzieje 2012”. Uroczysty bal na ponad pół tysiąca uczestników reprezentujących środowiska naukowe, kultury, finansów, polityki i biznesu, był wyjątkową okazją dla popularyzacji zachowań i postaw charytatywnych.

Z dużą satysfakcją informujemy, że w kategorii Przedsiębiorstw, statuetkę otrzymał prezes Przedsiębiorstwa „AGAT” S.A. pan Zbigniew Winkiel. W ten sposób uhonorowano kilkunastoletnią akcję fundowanie posiłków w szkołach dla dzieci z rodzin ubogich oraz wiele innych ważnych gestów wsparcia, co w tym okresie przyjęło wartość kilkuset tysięcy złotych.

Odnotujmy również, że w kategorii indywidualny społecznik, statuetkę wręczono pani Żanecie Makowskiej – aktorce Teatru Pinokio, która pomaga dzieciom chorym na raka. Natomiast w kategorii organizatora systemowych działań charytatywnych statuetką nagrodzono panią Urszulę Machcińską i wolontariuszki Stowarzyszenia Kobiety Łódź „Latające Babcie”.

Wręczone statuetki wymownie symbolizują brylantową czystość intencji, wrażliwe serca i opiekuńczość. Wszystkim wyróżnionym serdecznie gratulujemy.

image_pdfimage_print