Premier przekazał środki na dofinansowanie budowy siedziby dla klubu LKS Różyca

5 mln zł z rezerwy ogólnej budżetu państwa otrzymała Gmina Koluszki na modernizację infrastruktury sportowej w Ludowym Klubie Sportowym w Różycy. Przy wsparciu powyższych środków powstanie nowoczesny budynek klubowy ze świetlicą i strzelnicą. Czek z rąk Ministra Rozwoju i Technologii Waldemara Budy odebrał w miniony poniedziałek Burmistrz Koluszek Waldemar Chałat.

–  Cieszę się, że tutejszy klub sportowy, który ma tak piękne tradycje, już wkrótce będzie dysponował nowoczesną infrastrukturą. Środki które przekazujemy, pochodzą z rezerwy ogólnej premiera Morawieckiego, a nie z puli sportowej. To warte zaznaczenia. Pan premier obiecał, że pojawi się osobiście na otwarciu zmodernizowanego obiektu, by na własne oczy obejrzeć inwestycję – zaznaczył na konferencji prasowej minister Buda. Minister podkreślił również duże zaangażowanie w pozyskanie środków prezesa LKS Różyca Zbigniewa Łudzikowskiego. – Tu jest liczna społeczność, która sportem się interesuje, sport uprawia. Pan prezes Łudzikowski był u mnie w Warszawie. Dyskutowaliśmy na ten temat, pokazywał jakie są potrzeby, jakie warunki panują w pomieszczeniach klubu. Niestety infrastruktura mocno odbiega od wymogów XXI wieku. Liczę zatem na to, że postępowanie przetargowe potoczy się sprawnie i być może już za rok będzie można cieszyć się z nowego obiektu – dodał minister.

Gmina Koluszki otrzymane środki przeznaczy jako wsparcie do dofinansowania budowy nowego budynku klubowego. Ostateczną cenę inwestycji określi przetarg, ale szacuje się, że budowa będzie oscylować w przedziale 5-10 mln zł. Jeśli chodzi o termin rozpoczęcia budowy, gmina chce zrealizować inwestycję jak najszybciej. Dużym ułatwieniem jest to, że     sam budynek jest już zaprojektowany. Przypomnijmy, że wydzielone zostaną w nim trzy części. Pierwsza z nich, przeznaczona dla klubu, zostanie wyposażona w szatnie i zaplecze dla LKS Różycy. Druga część to duża sala z zapleczem kuchennym, która pełnić będzie rolę świetlicy na potrzeby sołectwa i lokalnych wydarzeń. Trzecim elementem będzie profesjonalna strzelnica, z której będą mogli korzystać mieszkańcy. Nowy budynek powstanie na miejscu, które zajmuje obecna zabudowa klubowa.

– Bardzo się cieszę, że środki te będą mogły wspomóc inwestycję, bo niestety w ostatnim okresie bezskutecznie poszukiwaliśmy możliwe źródła dofinansowania. Dlatego też wielkie podziękowania dla pana ministra, który pochylił się nad tą sprawą. Mam nadzieję, że z powyższych środków uda się zmodernizować również tę część obiektu sportowego, gdzie siedzą kibice. Trybuny są bowiem w bardzo złym stanie. Chciałbym też podziękować panu prezesowi Zbigniewowi Łudzikowskiemu, całemu klubowi i tej lokalnej społeczności która tworzy sport w Różycy, bo dzięki państwa zaangażowaniu ta inwestycja się dokonuje – skomentował wydarzenie Burmistrz Koluszek Waldemar Chałat.

Na konferencji obecny był również radny powiatu łódzkiego wschodniego z ramienia PiS Mariusz Kotynia, a także przedstawiciele klubu LKS Różyca: Magdalena Rudnicka-Krajewska właścicielka firmy Nowe Technologie, partnera strategicznego klubu, prezes Zbigniew Łudzikowski oraz trener Kornel Błażejewski.

– Dla naszego klubu to bardzo ważny dzień, ponieważ otwiera się przed nami perspektywa stworzenia nowoczesnego miejsca nie tylko dla piłkarzy, ale i całych rodzin uczestniczących w życiu sportowym młodzieży, w tym tej niepełnosprawnej skupionej wokół drużyny AMP Futbol z Różycy. Cieszę się, że zmodernizujemy to miejsce, w którym będziemy podejmować dużo aktywności – podkreśliła Magdalena Rudnicka-Krajewska.

W klubie, który powstał w 1946 r., funkcjonuje obecnie drużyna seniorów (klasa okręgowa) i 3 drużyny młodzieżowe: rocznik 2009-2010, 2012, 2013-14. Klub posiada również drużynę futsalu oraz grającą w ekstraklasie drużynę AMP Futbol Nowe Technologie Różyca.

Bez wsparcia państwa modernizacja obiektów sportowych nie byłaby możliwa. Roczny budżet klubu to ok. 120 tys. złotych. Około 70 tys. pochodzi z gminy, reszta to sponsoring lokalnych przedsiębiorców oraz drobne wpłaty od rodziców dzieci trenujących w piłkę.

LKS Różyca jest prowadzony przez stowarzyszenie mieszkańców. Pięciu trenerów z licencjami PZPN opiekuje się grupą ok. 150 juniorów.

 

image_pdfimage_print