Samochód osobowy zderzył się z nieoznakowanym pojazdem policji

Cztery ranne osoby, w tym dwóch policjantów. To efekt groźnego wypadku samochodowego, do którego doszło na skrzyżowaniu ul. Armii Krajowej z ul. Zachodnią w Koluszkach. Do zdarzenia doszło 23 lipca, tuż przed godz. 23:00. Samochód osobowy Toyota Auris, który prowadziła kobieta, uderzył w bok nieoznakowanego samochodu policyjnego Kia Ceed, w którym jechało trzech mężczyzn. Samochód policyjny poruszał się ulicą Armii Krajowej (z pierwszeństwem) w kierunku ul. Słowackiego.
– Uderzenie było tak silne, że pojazd Kia został zepchnięty na przyległą posesję, niszcząc ogrodzenie – informuje Marcin Rzesiewski, oficer prasowy oraz zastępca komendanta powiatowego PSP w Koluszkach.
Jako pierwsi ze służb ratowniczych do poszkodowanych dotarli strażacy. Na miejsce wypadku zastali trzech mężczyzn poza pojazdem, w tym jednego leżącego na chodniku, oraz kobietę uwięzioną we wraku pojazdu. Ze względu na liczne urazy, osobom poszkodowanym strażacy udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy. Przy użyciu sprzętu hydraulicznego wydobyli również ranną kobietę z wraku pojazdu. Wszyscy uczestnicy zdarzenia zostali przetransportowani przez Zespoły Ratownictwa Medycznego do szpitali. Do środy poszkodowana kobieta opuściła szpital, niestety funkcjonariusze policji nadal przebywają na chirurgii urazowej. Zapewne niezbędna okaże się rehabilitacja.
Co prawda o wskazaniu sprawcy wypadku zadecyduje przeprowadzone dochodzenie, wszystko wskazuje jednak na to, że Toyota poruszająca się drogą podporządkowaną, nie ustąpiła pierwszeństwa na skrzyżowaniu.

image_pdfimage_print