30. Finał WOŚP

W tym roku z uwagi na panującą wciąż pandemię, tegoroczna akcja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Koluszkach odbędzie się tak jak w ub.r. jedynie na świeżym powietrzu. Zarejestrowanych mamy 80 wolontariuszy, którzy zaopatrzeni w identyfikatory, serduszka i kolorową puszeczkę, już o 7:00 rano kwestować będą dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci.

Jak co roku na ulicy Kościuszki 2 obok Stokrotki będzie zlokalizowany namiot WOŚP, w którym znajdować się będzie puszka stacjonarna, do której będzie można w dniu finału w godzinach 9.00 -15.00 wrzucać datki.

Będzie też sprzedaż gadżetów otrzymanych od WOŚP (koszulki, kalendarze, płyty DVD) i darczyńców. Na tę chwilę mamy ufundowane przez Procad Koluszki m.in.: koszulki, bluzy, szaliki z logo

Widzewa Łódź i piękne „skrzaty” przekazane przez Panią Edytę Sa- dowską Littlestars Rękodzieło.

Wszystkie otrzymane gadżety i przedmioty, będzie można kupić za dobrowolne (choć nie powinny być zbyt małe) datki wrzucane do stacjonarnej puszki WOŚP. Ponadto w punkcie stacjonarnym będzie dla spragnionych wolontariuszy, darczyńców i innych chętnych osób darmowa kawka, herbatka i słodki cukierek.

W ciągu 29 finałów Fundacja WOŚP wsparła polską medycynę kwotą ponad 1,5 mld zł. Koluszkowski sztab WOŚP przekazał 1,2 mln zł, za które to środki zostało zakupionych ponad 67 300 urządzeń, znajdujących się m.in.: w Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi, Szpitalach w Brzezinach i Tomaszowie Mazowieckim.

image_pdfimage_print