15-lecie „Zygmuntowiaków”

Zespół Ludowy „Zygmuntowiacy” skończył 15 lat. Z okazji swojego Jubileuszu, odbyło się spotkanie integracyjne, które było okazją nie tylko do wspólnej zabawy, lecz także do wspomnień i podsumowań działań artystycznych. W Jubileuszowym spotkaniu udział wzięli także przedstawiciele władz Gminy Koluszki i powiatu łódzkiego- wschodniego, dyrektor MOK oraz przedstawiciele zespołów ludowych działających na terenie naszej gminy. 

 – Wspólnie z mężem nasz zespól powołaliśmy do istnienia 1 czerwca 2006 roku- mówi Teresa Petrykowska, która od roku 2013 jest kierownikiem zespołu. 

„Zygmuntowiacy” działają” przy Miejskim Ośrodku Kultury w Koluszkach przy wsparciu finansowym Gminy Koluszki. – W chwili obecnej nasz zespół liczy 15 osób. W naszym repertuarze posiadamy zarówno piosenki biesiadne i rozrywkowe, lecz także pieśni religijne i patriotyczne- wyjaśnia Pani Teresa. Grupa występuje na licznych koncertach, uświetnia imprezy kulturalne na terenie naszego województwa, występuje w wielu przeglądach seniora oraz konkursach, zdobywając nagrody i wyróżnienia.- W trakcie pandemii zrealizowaliśmy projekt „Zygmuntowiacy- śpiewana tradycja ziemi łódzkiej w sieci”, a we wrześniu tego roku nasz zespół gościł w telewizyjnym programie „Budzi się ludzi”. Jestem niezwykle dumna i wdzięczna członkom zespołu za to, że od lat prężnie działamy, krzewiąc kulturę lokalną. Dziękuję za to, że zawsze mogę liczyć na Was, jesteście dla mnie dużym wsparciem. Traktuję Was jak rodzinę- powiedziała Teresa Petrykowska, kierownik zespołu „Zygmuntowiacy”. 

 

image_pdfimage_print