Zlot samochodowy w Koluszkach

Z mocnym przytupem zapoczątkowano sezon motoryzacyjny w Koluszkach, zorganizowany w ramach akcji charytatywnej ‪”‎Stawiamy Darka Na Nogi”. Na plac przed Urzędem Miejskim w Koluszkach zjechało się ok. 120 samochodów, które przeszły wstępną selekcję. Wśród aut nie obserwowaliśmy wielu klasyków, za to rządził tuning. Organizatorzy pokusili się o tradycyjne konkursy. Wybierano zatem najładniejszy samochód zlotu, najciekawsze felgi, wnętrze, a nawet najgłośniejszy wydech. Najsilniejsze „chrząkniecie” miało siłę 124,7 decybela. To głośniej niż dźwięk wirnika helikoptera, piły łańcuchowej czy motocykla bez tłumika. W formie zabawy wybrano również najbrzydsze samochodu zlotu, którym bezkonkurencyjnie okazał się sfatygowany Wartburg pana Bogdana. – Nie myję go za bardzo, bo brud konserwuje – stwierdził z humorem sympatyczny staruszek. ‬
Pamiętajmy jednak, że nadrzędnym celem imprezy była zbiórka pieniędzy na operację dla mieszkańca naszej gminy Darka Ślusarka.  W tym dniu na konto Darka wpłynęło 6920 zł, a w całym rozrachunku ‬ od stycznia br. czyli od początku akcji, uzbierano już ok. 20 tysięcy. By postawić Darka na nogi potrzeba jednak aż 400 tys. zł.
Najbliższa okazja na wsparcie pomocą naszego mieszkańca już 7 maja. Tym razem organizatorzy poszli jeszcze „grubiej” i nawiązali współpracę z Tor Żerań FSO, i właśnie tam odbędzie się kolejny charytatywny piknik motoryzacyjny. Zapraszamy.

image_pdfimage_print