Zielone światło na budowę żłobka

Podczas minionej sesji Rady Miejskiej w Koluszkach, radni stosowną uchwałą upoważnili burmistrza Koluszek do ubiegania się o dofinansowanie unijne na stworzenie tymczasowego żłobka w Koluszkach. Przypomnijmy, że Gmina Koluszki planuje uruchomić miejsce do opieki nad dziećmi w wieku do 3 lat, na lata 2016-2018. Projekt pod nazwą „Koluszki w pieluszki” zakłada, by przy pomocy środków unijnych na początek stworzyć w wynajętym pomieszczeniu dwie grupy, składające się łącznie z 32 podopiecznych. Przewidziane są również szkolenia oraz doradztwo zawodowe dla rodziców, którzy chcieliby po urodzeniu dziecka wrócić na rynek pracy.

Jeżeli po pierwszych miesiącach okaże się, że zapotrzebowanie na tego rodzaju usługę faktycznie w naszym mieście istnieje, Gmina Koluszki będzie starała się o uzyskanie dofinansowania na budowę stałego miejskiego żłobka w ramach rządowego programu „Maluch”.

O tym czy gmina otrzyma dofinansowanie, dowiemy się w sierpniu bieżącego roku. Jeżeli otrzymamy pieniądze, tymczasowy żłobek ruszy od października. Najbardziej prawdopodobnym miejscem jego lokalizacji, będą pomieszczenia przy siedzibie Koluszkowskiej Spółdzielni Mieszkaniowej na parterze bloku przy ul. Sikorskiego.

image_pdfimage_print