Zazieleńmy wspólnie swoją okolicę

Jeśli chcesz, żeby w twoim otoczeniu rosło więcej drzew, było milej, kolorowo i „bardziej zielono”, to pomóż nam przygotować projekt, dzięki któremu osiągniemy powyższy efekt.

Takimi słowami w najbliższym czasie będzie zachęcał mieszkańców Urząd Miejski w Koluszkach, do wspólnego zagospodarowania gminnego krajobrazu. – Chcemy zakupić ok. 500 drzew niskopiennych, wielokolorowych, które przez cały rok zdobiłyby przestrzeń w której mieszkamy. Zależy nam jednak na tym, by to mieszkańcy Koluszek oraz sołectw zadecydowali, jakie gatunki drzew oraz w jakich miejscach powinny zostać ulokowane. Drzewa mają bowiem upiększać konkretnie ich okolicę. Jedyna podpowiedź tyczy się tego, by sadzonki nie były umieszczane pojedynczo, ale w skupieniu, dla lepszego efektu wizualnego – wyjaśnia Tomasz Stachlewski, kierownik Referatu Gospodarki Komunalnej

Niebawem zostanie wyznaczony termin spotkania, na którym mieszkańcy będą mogli podzielić się swoimi pomysłami. Pierwsze nasadzenia mogłyby się pojawić już na wiosnę.

Jeżeli uda się pozyskać niezbędne fundusze, Urząd Miejski chciałby również wdrożyć akcję rozdawania sadzonek, na przykład za dostarczoną makulaturę. Wiadomo, im więcej zieleni tym lepiej, zdrowiej i przyjemniej. Ważne jednak, by zazielenianie miasta odbywało się przez samych mieszkańców, a nie było narzucane z zewnątrz. O coś co jest swoje, zawsze bowiem dba się lepiej.

image_pdfimage_print