Zakończenie III edycji Wiejskiej Ligi Piłki Nożnej

Finał trzeciej edycji Wiejskiej Ligi Piłki Nożnej odbył się na boisku w Katarzynowie. Oprócz meczu o złoto licznie zgromadzeni kibice oglądali także potyczkę, której stawką był brązowy medal. Ostatecznie pozycja na najniższym stopniu podium padła łupem TLF-u z Rogowa. Dla tej drużyny jest to trzecie trzecie miejsce w rozgrywkach tego typu z rzędu. Najlepszym zawodnikiem małego finału był strzelec dwóch goli Mateusz Lubczyński. Po bohaterach tego starcia na murawę wyszli główni bohaterowie imprezy, a więc broniący tytułu Turbo Team i debiutująca w Wiejskiej Lidze Strefa Zrzutu. Pierwsza połowa mogła być zaskoczeniem, bo Strefa realizując swoją taktykę długo prowadziła, a ostatecznie schodziła na przerwę remisując z faworyzowanym przeciwnikiem. W drugiej połowie szybko musiała gonić wynik, bo po sześciu sekundach gola na 2:1 strzelił Jakub Perek. W cudownym stylu wyrównał jednak Duczek i znowu zapachniało konkursem rzutów karnych. Wtedy jednak Strefie chyba brakło sił i Turbo zdobyło 5 goli z rzędu, spokojnie zapewniając sobie kolejny tytuł mistrza Wiejskiej Ligi Piłki Nożnej.

Po meczach przyszedł czas na uroczystą dekorację. Oprócz nagród dla najlepszych drużyn (dziękujemy za trofea firmie PSP Sikorski Sport) uhonorowano też wyróżniających się przez całe 5 miesięcy zawodników. Byli to Adrian Stachecki jako najlepszy bramkarz i Maciej Kołada jako MVP rozgrywek. Za nagrody rzeczowe dziękujemy Urzędowi Gminy. Specjalne podziękowania należą się też Jarosławowi Kłosińskiemu i wszystkim mieszkańcom sołectwa Katarzynów-Zygmuntów za stworzenie prawdziwie wiejskiej atmosfery jakiej do tej pory w lidze brakowało, sędziemu Adrianowi Rottengruberowi i wszystkim kibicom.

Koniec Wiejskiej Ligi to nie koniec piłkarskich emocji. Ruszyły już zapisy do Jeszcze Niższej Ligi, 25 września zapraszamy wszystkich chętnych do wzięcia udziału w charytatywnym turnieju w Brzezinach, tydzień później na naszym Blisko Boisko odbędzie się Superpuchar między najlepszymi drużynami z Koluszek i Brzezin, a późną jesienią ruszy pewnie Halowa Liga Piłki Nożnej.