Z Fabrycznego ostatni pociąg odjeżdża za wcześnie

Od mieszkańców Gminy Koluszki, którzy do pracy dojeżdżają do Łodzi, wpływają skargi na godziny odjazdów ostatnich pociągów z Dworca Fabrycznego. Według nich godz. 22.18 to stanowczo zbyt wcześnie. Wiele osób po prostu nie jest w stanie zdążyć na pociąg, kończąc pracę o godz. 22.00.

Z pytaniem o ewentualną możliwość przesunięcia godziny odjazdu ostatniego pociągu z Łodzi, zwróciliśmy się do Przewozów Regionalnych, czyli przewoźnika którego pociąg jako ostatni opuszcza Dworzec Fabryczny. – Rozkład jazdy naszych pociągów tworzony jest na zlecenie urzędów marszałkowskich. Samorządy wojewódzkie finansują kursowanie pociągów regionalnych oraz decydują o liczbie i sieci połączeń. Warto, aby mieszkańcy Koluszek i okolic przedstawili swoje propozycje Urzędowi Marszałkowskiemu Województwa Łódzkiego – poinformował Michał Stilger główny specjalista ds. PR.

W odpowiedzi dowiedzieliśmy się również, że samorząd województwa jest otwarty na propozycje mieszkańców regionu, dlatego co jakiś czas organizuje konsultacje społeczne dotyczące rozkładu jazdy. Jedne z nich, związane z omówieniem rozkładu jazdy pociągów, który będzie obowiązywał od grudnia 2017 r., właśnie niedawno się zakończyły. Swoje uwagi mieszkańcy mogli przesyłać drogą elektroniczną na adres: kolej@lodzkie.pl. Sugestie związane z funkcjonowaniem kolei regionalnej w woj. łódzkim można przesyłać jednak na bieżąco.

image_pdfimage_print