Wyniki XXIV Koluszkowskiego Przeglądu Piosenki 2019 r.

22 października już po raz dwudziesty czwarty Miejski Ośrodek Kultury w Koluszkach zorganizował Koluszkowski Przegląd Piosenki. Zmagania młodych wokalistów oceniało jury w składzie: Barbara Twardosz-Droździńska (absolwentka Akademii Muzycznej w Mińsku, jedna z najlepszych w Polsce wykonawczyń repertuaru rosyjskiego, białoruskiego i ukraińskiego), Witold Janiak (pianista, kompozytor, absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach), Kamil Miszewski (perkusista, pedagog nauczyciel). Jury oceniało interpretację tekstu, warunki głosowe, dobór repertuaru i wyraz artystyczny uczestników przeglądu.

W tegorocznym konkursie udział wzięło ponad 100 uczestników z wielu miejscowości naszego regionu, m.in. z Łodzi, Tomaszowa Maz., Opoczna, Rawy Maz. czy Łowicza. By walczyć o laury w koluszkowskim przeglądzie należy wykazać się już znacznym przygotowaniem wokalnym, ponieważ konkurs charakteryzuje się dość wysokim poziomem muzycznym. Stąd też konieczność angażowania bezstronnego i profesjonalnego jury.

Nagrody ufundowane przez Gminę Koluszki i Starostwo Powiatowe w Łodzi zostały wręczone laureatom konkursu przez Jury, zastępcę burmistrza Koluszek Krystynę Lewandowską oraz Starostę Łódzkiego Wschodniego Andrzeja Opalę.

 

W I kategorii szkoły podstawowe klasy I – III

I miejsce – Mikołaj Kaliszewski – Miejski Ośrodek Kultury w Koluszkach

II miejsce – Weronika Nockowska – Studio Wokalno Instrumentalne „Talent” z Jeżowa

III miejsce – Adrianna Bartoszek – Beautiful Voice – Szkoła wokalna z Łodzi

Wyróżnienia:

– Barbara Grzelak – Gminny Dom Kultury z Biblioteką w Ksawerowie

– Nikola Stefaniak – Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Słupi

– Marcelina Zając – Studio Wokalno Instrumentalne „Talent” z Jeżowa

W II kategorii szkoły podstawowe klasy IV – VI

I miejsce – Martyna Pękala – Miejskie Centrum Kultury w Tomaszowie Maz. Filia TKACZ

II miejsce – Antonina Lewińska – Beautiful Voice – Szkoła wokalna z Łodzi

III miejsce – Agata Siedlecka – Miejski Dom Kultury w Opocznie

Wyróżnienia:

– Marta Dutkiewicz – CIA Muzyczny Moll w Koluszkach

– Nela Godos – Studio Wokalno Instrumentalne „Talent” z Jeżowa

– Radosław Ornafa – Miejski Dom Kultury w Rawie Maz.

– Kornelia Książek – Miejski Ośrodek Kultury w Koluszkach

– Julia Dziąg – Szkoła Podstawowa w Różycy – Joanna Miśkiewicz

– Szkoła Podstawowa nr 2 w Rawie Maz.

W III kategorii szkoły podstawowe klasy VII – VIII

I miejsce – Daniel Wysokiński – Studio Wokalno Instrumentalne „Talent” z Jeżowa

II miejsce – Karolina Zalewska -Miejskie Centrum Kultury w Tomaszowie Maz. Filia TKACZ

III miejsce – Amelia Jaworowska – Szkoła podstawowa nr 5 w Ozorkowie

Wyróżnienia:

– Magdalena Nowak – Miejskie Centrum Kultury w Tomaszowie Maz. Filia TKACZ

– Nadia Tomczak – Szkoła Podstawowa nr 2 w Głownie – Amelia Grabowicz

– Studio Wokalno Instrumentalne „Talent” z Jeżowa

W IV kategorii szkoły ponadpodstawowe i starsi do 22 roku życia

I miejsce – Wioleta Kupis – Miejski Dom Kultury w Opocznie

II miejsce – Agata Zielińska – Miejski Dom Kultury w Opocznie

III miejsce – Weronika Kołodziejczyk – Studio Artystyczne START z Łowicza

Wyróżnienia:

– Zuzanna Kusideł – Wolborskie Centrum Kultury

– Maciej Kowalski – Miejskie Centrum Kultury w Tomaszowie Maz. Filia TKACZ

– Julia Kochaniak – Miejski Ośrodek Kultury w Pabianicach

image_pdfimage_print