Wyniki wyborów prezydenckich w Gminie Koluszki

Duda bezapelacyjnie wygrywa I turę

Z roku na rok w wyborach prezydenckich na terenie naszej gminy PO coraz bardziej traci do PiS. W 2010 r. w Gminie Koluszki w I turze Jarosław Kaczyński uzyskał 8 punktów procentowych przewagi nad Bronisławem Komorowskim, w 2015 r. w I turze Andrzej Duda o 10 pkt procentowych wyprzedził Bronisława Komorowskiego, by w II turze przewagę powiększyć do blisko 13 proc. W tym roku w I turze Andrzej Duda wręcz deklasuje Rafała Trzaskowskiego, uzyskując wynik lepszy od swojego rywala aż o 20 proc.

Podobnie jak w wynikach ogólnopolskich, bardzo dobrym wynikiem w naszej gminie może pochwalić się debiutant na scenie politycznej Szymon Hołownia, który z wynikiem 13,40 proc. uplasował się na trzecim miejscu. Co ciekawe jeszcze lepszym wynikiem pięć lat temu poszczycił się inny bezpartyjny polityk Paweł Kukiz (20,79 proc.), ale jeśli od jego wyniku odjęlibyśmy głosy tzw. ugrupowań narodowych, które w 2020 r. zagospodarował Krzysztof Bosak (7,88 proc.), wciąż na terenie naszej gminy utrzymuje się kilkunastoprocentowa grupa osób, którym nie po drodze jest z obecnym ogólnopolskim podziałem partyjnym.

Jeśli chodzi o pojedynek PO-PiS, utrzymane zostały tendencje sympatii politycznych na obszarach wiejskich naszej gminy. Bastionem PiS okazały się takie miejscowości jak Długie (69,31 proc.), Wierzchy (67,92 proc.), Redzeń (62,96 proc.), Katarzynów (62 proc.). Regny (61 proc.) czy Felicjanów (57,10 proc.). Z kolei najniższe wyniki Andrzej Duda otrzymywał w zachodniej części gminy, w Gałkówku i Różycy 38-40 proc.). Zdecydowanie najgorszy wynik obecny prezydent uzyskał z obszaru osiedla Łódzkiego II w Koluszkach (27,14 proc.). Dla kandydata PO Rafała Trzaskowskiego wymieniane miejscowości były lustrzanym odbiciem preferencji wyborczych. Wymienione os. Łódzkie II było jedynym miejscem na mapie naszej gminy, w którym wygrał bezpośredni pojedynek z Andrzejem Dudą (w głosach 72:57).

Jeśli chodzi o frekwencję, stanęliśmy na wysokości zadania. Podobnie jak podczas ostatnich wyborów prezydenckich, przebiliśmy frekwencję ogólnopolską o ponad 5 proc. Ogólnie wybory cieszyły się dużo większym zainteresowaniem niż w 2015 r. Wtedy na naszym terenie do urn w I turze stawiło się 54,18 proc. uprawnionych do głosowania, w 2020 r. udział w wyborach wzięło aż 69,72 proc. wyborców (2010 r. – 58,4 proc.).

Najbardziej do udziału w wyborach zmobilizowali się mieszkańcy głosujący w punkcie wyborczym przy ul. Mickiewicza w Koluszkach (frekwencja 78,65 proc. os. Łódzkie II i 74 proc. os. Łódzkie).

Druga tura wyborów odbędzie się w niedzielę 12 lipca.

(pw)

 

 

Wyniki głosowania w Gminie Koluszki

DUDA Andrzej Sebastian                            5 958     46,55%

TRZASKOWSKI Rafał Kazimierz                 3 444     26,91%

HOŁOWNIA Szymon Franciszek                               1 715     13,40%

BOSAK Krzysztof                                             1 008     7,88%

BIEDROŃ Robert                                             292         2,28%

KOSINIAK-KAMYSZ Władysław Marcin 278         2,17%

ŻÓŁTEK Stanisław Józef                                               28           0,22%

JAKUBIAK Marek                                            26           0,20%

WITKOWSKI Waldemar Włodzimierz     22           0,17%

TANAJNO Paweł Jan                                     15           0,12%

PIOTROWSKI Mirosław Mariusz                               14           0,11%

 

 

Frekwencja: 69,72%

Liczba kart ważnych: 12 841

Liczba głosów ważnych: 12 800

Liczba uprawnionych: 18 419

 

 

 

Przedszkole Nr 1 w Koluszkach, ul. Budowlanych 10

1             BIEDROŃ Robert             19

2             BOSAK Krzysztof             69

3             DUDA Andrzej Sebastian             537

4             HOŁOWNIA Szymon Franciszek                150

5             JAKUBIAK Marek            0

6             KOSINIAK-KAMYSZ Władysław Marcin 24

7             PIOTROWSKI Mirosław Mariusz               0

8             TANAJNO Paweł Jan      0

9             TRZASKOWSKI Rafał Kazimierz  269

10           WITKOWSKI Waldemar Włodzimierz     1

11           ŻÓŁTEK Stanisław Józef                1

 

Szkoła Podstawowa Nr w Koluszkach, ul. Kościuszki 16

1             BIEDROŃ Robert             28

2             BOSAK Krzysztof             81

3             DUDA Andrzej Sebastian             482

4             HOŁOWNIA Szymon Franciszek                140

5             JAKUBIAK Marek            1

6             KOSINIAK-KAMYSZ Władysław Marcin 27

7             PIOTROWSKI Mirosław Mariusz               0

8             TANAJNO Paweł Jan      0

9             TRZASKOWSKI Rafał Kazimierz  336

10           WITKOWSKI Waldemar Włodzimierz     0

11           ŻÓŁTEK Stanisław Józef                1

 

Miejska Biblioteka Publiczna w Koluszkach, ul. 11 Listopada 33

1             BIEDROŃ Robert             14

2             BOSAK Krzysztof             49

3             DUDA Andrzej Sebastian             263

4             HOŁOWNIA Szymon Franciszek                88

5             JAKUBIAK Marek            0

6             KOSINIAK-KAMYSZ Władysław Marcin 6

7             PIOTROWSKI Mirosław Mariusz               1

8             TANAJNO Paweł Jan      1

9             TRZASKOWSKI Rafał Kazimierz  173

10           WITKOWSKI Waldemar Włodzimierz     1

11           ŻÓŁTEK Stanisław Józef                1

 

Ochotnicza Straż Pożarna w Koluszkach, ul. 11 Listopada 39

1             BIEDROŃ Robert             11

2             BOSAK Krzysztof             63

3             DUDA Andrzej Sebastian             310

4             HOŁOWNIA Szymon Franciszek                88

5             JAKUBIAK Marek            4

6             KOSINIAK-KAMYSZ Władysław Marcin 20

7             PIOTROWSKI Mirosław Mariusz               1

8             TANAJNO Paweł Jan      0

9             TRZASKOWSKI Rafał Kazimierz  196

10           WITKOWSKI Waldemar Włodzimierz     1

11           ŻÓŁTEK Stanisław Józef                3

 

Przedszkole Nr 2 w Koluszkach, ul. Reja 5

1             BIEDROŃ Robert             15

2             BOSAK Krzysztof             62

3             DUDA Andrzej Sebastian             298

4             HOŁOWNIA Szymon Franciszek                69

5             JAKUBIAK Marek            0

6             KOSINIAK-KAMYSZ Władysław Marcin 14

7             PIOTROWSKI Mirosław Mariusz               0

8             TANAJNO Paweł Jan      1

9             TRZASKOWSKI Rafał Kazimierz  166

10           WITKOWSKI Waldemar Włodzimierz     0

11           ŻÓŁTEK Stanisław Józef                1

 

Budynek przy ul. Mickiewicza 8 w Koluszkach (os. Łódzkie)

1             BIEDROŃ Robert             16

2             BOSAK Krzysztof             53

3             DUDA Andrzej Sebastian             389

4             HOŁOWNIA Szymon Franciszek                113

5             JAKUBIAK Marek            0

6             KOSINIAK-KAMYSZ Władysław Marcin 11

7             PIOTROWSKI Mirosław Mariusz               0

8             TANAJNO Paweł Jan      1

9             TRZASKOWSKI Rafał Kazimierz  208

10           WITKOWSKI Waldemar Włodzimierz     2

11           ŻÓŁTEK Stanisław Józef                4

 

Żłobek Miejski w Koluszkach, ul. Staszica 36

1             BIEDROŃ Robert             23

2             BOSAK Krzysztof             52

3             DUDA Andrzej Sebastian             325

4             HOŁOWNIA Szymon Franciszek                117

5             JAKUBIAK Marek            2

6             KOSINIAK-KAMYSZ Władysław Marcin 18

7             PIOTROWSKI Mirosław Mariusz               1

8             TANAJNO Paweł Jan      0

9             TRZASKOWSKI Rafał Kazimierz  237

10           WITKOWSKI Waldemar Włodzimierz     0

11           ŻÓŁTEK Stanisław Józef                2

 

Szkoła Podstawowa Nr 1 w Koluszkach, ul. Zagajnikowa 12

(Koluszki ulice: Brzechwy, Brzezińska nieparzyste od nr 111 do nr 123, wszystkie od nr 124a do nr 188, Chopina, Generała Dąbrowskiego, Jagiellońska, Kochanowskiego, 8 Marca, Natolińska, Próchnika, Sienkiewicza, Wieniawskiego)

1             BIEDROŃ Robert             16

2             BOSAK Krzysztof             37

3             DUDA Andrzej Sebastian             288

4             HOŁOWNIA Szymon Franciszek                74

5             JAKUBIAK Marek            0

6             KOSINIAK-KAMYSZ Władysław Marcin 11

7             PIOTROWSKI Mirosław Mariusz               1

8             TANAJNO Paweł Jan      1

9             TRZASKOWSKI Rafał Kazimierz  156

10           WITKOWSKI Waldemar Włodzimierz     0

11           ŻÓŁTEK Stanisław Józef                2

 

Szkoła Podstawowa Nr 1 w Koluszkach, ul. Zagajnikowa 12

(Koluszki ulice: Asnyka, Czarneckiego, Gałczyńskiego, Harcerska, Kasprowicza, Kopernika, Krańcowa, Lotnicza, Łąkowa, 3 Maja od ul. Brzezińskiej w kierunku Felicjanowa, Miodowa, Okrzei, Polna, Prusa, Staszica, Traugutta, Tuwima, Wyspiańskiego, Zagajnikowa, Zielona, Żwirki)

 

1             BIEDROŃ Robert             17

2             BOSAK Krzysztof             46

3             DUDA Andrzej Sebastian             308

4             HOŁOWNIA Szymon Franciszek                90

5             JAKUBIAK Marek            0

6             KOSINIAK-KAMYSZ Władysław Marcin 12

7             PIOTROWSKI Mirosław Mariusz               3

8             TANAJNO Paweł Jan      3

9             TRZASKOWSKI Rafał Kazimierz  173

10           WITKOWSKI Waldemar Włodzimierz     2

11           ŻÓŁTEK Stanisław Józef                1

 

Budynek przy ul. Mickiewicza 8 w Koluszkach (os. Łódzkie II)

1             BIEDROŃ Robert             3

2             BOSAK Krzysztof             24

3             DUDA Andrzej Sebastian             57

4             HOŁOWNIA Szymon Franciszek                41

5             JAKUBIAK Marek            0

6             KOSINIAK-KAMYSZ Władysław Marcin 9

7             PIOTROWSKI Mirosław Mariusz               0

8             TANAJNO Paweł Jan      0

9             TRZASKOWSKI Rafał Kazimierz  72

10           WITKOWSKI Waldemar Włodzimierz     3

11           ŻÓŁTEK Stanisław Józef                1

 

Szkoła Podstawowa w Różycy, ul. Piotrkowska 11

(Żakowice ulice: Brzozowa, Bursztynowa, Cicha, Dębowa, Graniczna, Koluszkowska, Krzywa, Kwiatowa, Liliowa, Lipowa, Łączna, Magnoliowa, Norwida, Ogrodnicza, Piotrkowska, Pogodna, Poprzeczna, Rolnicza, Słowackiego, Sosnowa, Spacerowa, Wczasowa, Wierzbowa, Wiśniowa, Wspólna, Wycieczkowa, Zagajnikowa, Zielona)

1             BIEDROŃ Robert             19

2             BOSAK Krzysztof             53

3             DUDA Andrzej Sebastian             218

4             HOŁOWNIA Szymon Franciszek                110

5             JAKUBIAK Marek            4

6             KOSINIAK-KAMYSZ Władysław Marcin 7

7             PIOTROWSKI Mirosław Mariusz               2

8             TANAJNO Paweł Jan      1

9             TRZASKOWSKI Rafał Kazimierz  156

10           WITKOWSKI Waldemar Włodzimierz     2

11           ŻÓŁTEK Stanisław Józef                0

 

Szkoła Podstawowa w Różycy, ul. Piotrkowska 11

(Różyca, Żakowice ulice: Dworcowa, Kolejowa, Krótka, Szkolna, Willowa, Zakątna)

1             BIEDROŃ Robert             11

2             BOSAK Krzysztof             44

3             DUDA Andrzej Sebastian             191

4             HOŁOWNIA Szymon Franciszek                55

5             JAKUBIAK Marek            0

6             KOSINIAK-KAMYSZ Władysław Marcin 14

7             PIOTROWSKI Mirosław Mariusz               2

8             TANAJNO Paweł Jan      0

9             TRZASKOWSKI Rafał Kazimierz  176

10           WITKOWSKI Waldemar Włodzimierz     0

11           ŻÓŁTEK Stanisław Józef                3

 

Świetlica w Przanowicach, Przanowice 29A

1             BIEDROŃ Robert             1

2             BOSAK Krzysztof             25

3             DUDA Andrzej Sebastian             110

4             HOŁOWNIA Szymon Franciszek                26

5             JAKUBIAK Marek            0

6             KOSINIAK-KAMYSZ Władysław Marcin 6

7             PIOTROWSKI Mirosław Mariusz               0

8             TANAJNO Paweł Jan      2

9             TRZASKOWSKI Rafał Kazimierz  35

10           WITKOWSKI Waldemar Włodzimierz     0

11           ŻÓŁTEK Stanisław Józef                1

 

Szkoła Podstawowa w Gałkowie Dużym, ul. Dzieci Polskich 14

(Gałków Duży, Gałkówek Parcela)

1             BIEDROŃ Robert             23

2             BOSAK Krzysztof             45

3             DUDA Andrzej Sebastian             231

4             HOŁOWNIA Szymon Franciszek                89

5             JAKUBIAK Marek            5

6             KOSINIAK-KAMYSZ Władysław Marcin 19

7             PIOTROWSKI Mirosław Mariusz               0

8             TANAJNO Paweł Jan      0

9             TRZASKOWSKI Rafał Kazimierz  164

10           WITKOWSKI Waldemar Włodzimierz     1

11           ŻÓŁTEK Stanisław Józef                0

 

Szkoła Podstawowa w Gałkowie Dużym, ul. Dzieci Polskich 14

(Gałków Mały Wschód, Gałków Mały Zachód)

1             BIEDROŃ Robert             31

2             BOSAK Krzysztof             93

3             DUDA Andrzej Sebastian             412

4             HOŁOWNIA Szymon Franciszek                158

5             JAKUBIAK Marek            2

6             KOSINIAK-KAMYSZ Władysław Marcin 25

7             PIOTROWSKI Mirosław Mariusz               0

8             TANAJNO Paweł Jan      0

9             TRZASKOWSKI Rafał Kazimierz  351

10           WITKOWSKI Waldemar Włodzimierz     3

11           ŻÓŁTEK Stanisław Józef                3

 

Ochotnicza Straż Pożarna w Borowej, ul. Długa 166

1             BIEDROŃ Robert             9

2             BOSAK Krzysztof             31

3             DUDA Andrzej Sebastian             206

4             HOŁOWNIA Szymon Franciszek                71

5             JAKUBIAK Marek            2

6             KOSINIAK-KAMYSZ Władysław Marcin 5

7             PIOTROWSKI Mirosław Mariusz               0

8             TANAJNO Paweł Jan      0

9             TRZASKOWSKI Rafał Kazimierz  135

10           WITKOWSKI Waldemar Włodzimierz     1

11           ŻÓŁTEK Stanisław Józef                2

 

Szkoła Podstawowa w Będzelinie, ul. Szkolna 10

1             BIEDROŃ Robert             4

2             BOSAK Krzysztof             10

3             DUDA Andrzej Sebastian             97

4             HOŁOWNIA Szymon Franciszek                39

5             JAKUBIAK Marek            0

6             KOSINIAK-KAMYSZ Władysław Marcin 8

7             PIOTROWSKI Mirosław Mariusz               0

8             TANAJNO Paweł Jan      0

9             TRZASKOWSKI Rafał Kazimierz  43

10           WITKOWSKI Waldemar Włodzimierz     0

11           ŻÓŁTEK Stanisław Józef                1

 

Szkoła Podstawowa w Różycy, ul. Piotrkowska 11

Kaletnik

1             BIEDROŃ Robert             9

2             BOSAK Krzysztof             24

3             DUDA Andrzej Sebastian             133

4             HOŁOWNIA Szymon Franciszek                35

5             JAKUBIAK Marek            1

6             KOSINIAK-KAMYSZ Władysław Marcin 8

7             PIOTROWSKI Mirosław Mariusz               0

8             TANAJNO Paweł Jan      2

9             TRZASKOWSKI Rafał Kazimierz  113

10           WITKOWSKI Waldemar Włodzimierz     1

11           ŻÓŁTEK Stanisław Józef                0

 

Świetlica w Starym Redzeniu, Stary Redzeń 83A

Słotwiny

1             BIEDROŃ Robert             1

2             BOSAK Krzysztof             19

3             DUDA Andrzej Sebastian             106

4             HOŁOWNIA Szymon Franciszek                20

5             JAKUBIAK Marek            0

6             KOSINIAK-KAMYSZ Władysław Marcin 6

7             PIOTROWSKI Mirosław Mariusz               0

8             TANAJNO Paweł Jan      0

9             TRZASKOWSKI Rafał Kazimierz  40

10           WITKOWSKI Waldemar Włodzimierz     0

11           ŻÓŁTEK Stanisław Józef                1

 

Świetlica w Starym Redzeniu, Stary Redzeń 83A

Stary Redzeń, Nowy Redzeń

1             BIEDROŃ Robert             5

2             BOSAK Krzysztof             30

3             DUDA Andrzej Sebastian             204

4             HOŁOWNIA Szymon Franciszek                19

5             JAKUBIAK Marek            1

6             KOSINIAK-KAMYSZ Władysław Marcin 8

7             PIOTROWSKI Mirosław Mariusz               0

8             TANAJNO Paweł Jan      1

9             TRZASKOWSKI Rafał Kazimierz  56

10           WITKOWSKI Waldemar Włodzimierz     0

11           ŻÓŁTEK Stanisław Józef                0

 

Świetlica w Regnach, Regny ul. Główna 22

1             BIEDROŃ Robert             4

2             BOSAK Krzysztof             15

3             DUDA Andrzej Sebastian             138

4             HOŁOWNIA Szymon Franciszek                25

5             JAKUBIAK Marek            2

6             KOSINIAK-KAMYSZ Władysław Marcin 5

7             PIOTROWSKI Mirosław Mariusz               0

8             TANAJNO Paweł Jan      1

9             TRZASKOWSKI Rafał Kazimierz  36

10           WITKOWSKI Waldemar Włodzimierz     0

11           ŻÓŁTEK Stanisław Józef                0

 

Szkoła Podstawowa w Długiem

1             BIEDROŃ Robert             2

2             BOSAK Krzysztof             25

3             DUDA Andrzej Sebastian             192

4             HOŁOWNIA Szymon Franciszek                25

5             JAKUBIAK Marek            1

6             KOSINIAK-KAMYSZ Władysław Marcin 3

7             PIOTROWSKI Mirosław Mariusz               0

8             TANAJNO Paweł Jan      1

9             TRZASKOWSKI Rafał Kazimierz  27

10           WITKOWSKI Waldemar Włodzimierz     1

11           ŻÓŁTEK Stanisław Józef                0

 

Ochotnicza Straż Pożarna w Wierzchach

1             BIEDROŃ Robert             3

2             BOSAK Krzysztof             11

3             DUDA Andrzej Sebastian             108

4             HOŁOWNIA Szymon Franciszek                16

5             JAKUBIAK Marek            0

6             KOSINIAK-KAMYSZ Władysław Marcin 4

7             PIOTROWSKI Mirosław Mariusz               0

8             TANAJNO Paweł Jan      0

9             TRZASKOWSKI Rafał Kazimierz  17

10           WITKOWSKI Waldemar Włodzimierz     0

11           ŻÓŁTEK Stanisław Józef                0

 

Świetlica w Felicjanowie, Felicjanów 1A

1             BIEDROŃ Robert             4

2             BOSAK Krzysztof             35

3             DUDA Andrzej Sebastian             181

4             HOŁOWNIA Szymon Franciszek                30

5             JAKUBIAK Marek            0

6             KOSINIAK-KAMYSZ Władysław Marcin 3

7             PIOTROWSKI Mirosław Mariusz               0

8             TANAJNO Paweł Jan      0

9             TRZASKOWSKI Rafał Kazimierz  61

10           WITKOWSKI Waldemar Włodzimierz     3

11           ŻÓŁTEK Stanisław Józef                0

 

Świetlica w Katarzynowie, Katarzynów 7

1             BIEDROŃ Robert             3

2             BOSAK Krzysztof             12

3             DUDA Andrzej Sebastian             155

4             HOŁOWNIA Szymon Franciszek                25

5             JAKUBIAK Marek            1

6             KOSINIAK-KAMYSZ Władysław Marcin 4

7             PIOTROWSKI Mirosław Mariusz               2

8             TANAJNO Paweł Jan      0

9             TRZASKOWSKI Rafał Kazimierz  48

10           WITKOWSKI Waldemar Włodzimierz     0

11           ŻÓŁTEK Stanisław Józef                0

 

Dom Pomocy Społecznej w Lisowicach

1             BIEDROŃ Robert             1

2             BOSAK Krzysztof             0

3             DUDA Andrzej Sebastian             19

4             HOŁOWNIA Szymon Franciszek                2

5             JAKUBIAK Marek            0

6             KOSINIAK-KAMYSZ Władysław Marcin 1

7             PIOTROWSKI Mirosław Mariusz               1

8             TANAJNO Paweł Jan      0

9             TRZASKOWSKI Rafał Kazimierz  0

10           WITKOWSKI Waldemar Włodzimierz     0

11           ŻÓŁTEK Stanisław Józef                0

image_pdfimage_print