Wyniki ogólnopolskiego referendum w Gminie Koluszki

Podobnie jak w całej Polsce, mieszkańcy Gminy Koluszki nie kwapili się do tego, by wziąć udział w naprędce przygotowanym niedzielnym referendum. Na terenie naszej gminy do urn poszło jedynie 8,36 proc. osób uprawnionych do głosowania, czym o 0,56 proc przekroczyliśmy frekwencję ogólnopolską. Przekładając procenty na twarde liczby, z 19019 uprawnionych do głosowania na terenie naszej gminy, karty do głosowania pobrało 1590 wyborców.

W referendum, zarządzonym przez prezydenta Bronisława Komorowskiego za zgodą Senatu, Polacy odpowiadali na trzy pytania.

Według oficjalnych danych podanych przez PKW na pytanie czy jest Pani/Pan za wprowadzeniem jednomandatowych okręgów wyborczych w wyborach do Sejmu, “tak” odpowiedziało 80,08 proc. głosujących w Gminie Koluszki.

Z kolei na pytanie czy jest Pani/Pan za utrzymaniem dotychczasowego sposobu finansowania partii politycznych z budżetu państwa, 82,19 proc. udzieliło odpowiedzi negatywnej.

“Tak” na pytanie czy jest Pani/Pan za wprowadzeniem zasady ogólnej rozstrzygania wątpliwości co do wykładni przepisów prawa podatkowego na korzyść podatnika, odpowiedziało 96,31 proc. uczestniczących w referendum.

Powyższe dane prawie idealnie pokrywają się z tym, jak głosowali Polacy w ujęciu całego kraju. Dodajmy, że głosowanie nie było wiążące, ponieważ do urn poszło mniej niż 50 proc. uprawnionych, co stanowi warunek uznania referendum.

Gmina Koluszki:

Jednomandatowe okręgi wyborcze – 80,08 proc.

Finansowanie partii z budżetu Państwa – 17,81 proc.

Przepisy prawa podatkowego – 96,31 proc.

FREKWENCJA -8,36 proc.

image_pdfimage_print