Wybory Samorządowe 2018 – wyniki

Wielkie brawa należą się mieszkańcom naszej gminy, którzy bardzo licznie stawili się na głosowanie. Z frekwencją na poziomie 58,46 proc. zdecydowanie przebiliśmy wynik ogólnopolski (54,96 proc.), a nawet frekwencję w woj. łódzkim (57,11 proc.).

Tym samym daliśmy mocno do zrozumienia, że czujemy się odpowiedzialni za miejscowości w których mieszkamy, i nie jest nam obojętne kto nami rządzi. To bardzo dobrze o nas świadczy. Świetnie obroniła się także idea samorządów. Po raz kolejny wyniki udowadniają, że w wyborach na szczeblu lokalnym nie liczy się tak naprawdę szyld partyjny. Głosujemy po prostu na tych, których znamy z codziennej aktywności. I to jest wielka siła samorządności, której nigdy nie powinniśmy próbować zamienić na tzw. rządy silnej ręki, gdzieś wysoko z partyjnej centrali.

 

 

Statystyka wyborów na burmistrza

Liczba wyborców uprawnionych do głosowania – 18 957

Liczba wydanych kart – 11 083

Głosy ważne – 10 873 (98 proc.)

Frekwencja – 58,46 proc.

 

 

 

Wyniki głosowania na urząd Burmistrza Koluszek

CHAŁAT Waldemar Ludwik                         8 227     (75.66 proc.)

JANECZEK Dariusz Sylwester                     2 646     (24.34 proc.)

 

 

 

 

Wyniki głosowania do Rady Miejskiej w Koluszkach

(liczba oddanych głosów)

 

Okręg nr 1

Lista nr 5 – KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY SLD LEWICA RAZEM

1             PSYK Franciszek Czesław (Koluszki) – 61

2             OLEK Ryszard (Koluszki) – 85

3             STRZEMIŃSKA Jadwiga (Koluszki) – 15

4             PAWLIK Michał (Koluszki) – 30

5             CHUSZCZ Marzena Małgorzata (Koluszki) – 36

6             ALEKSANDROWICZ Andrzej Jakub (Kaletnik) – 126

7             KRAKOWIAK Karolina Eliza (Koluszki) – 17

8             BALCERAK Robert Marek (Koluszki) – 15

 

Lista nr 10 – KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

1             JANECZEK Dariusz Sylwester (Koluszki) – 427

2             SKORZYCKI Mariusz Józef (Koluszki) – 146

3             WIDULIŃSKI Jan Józef (Różyca) – 161

4             LESZCZYŃSKA-GAWLAK Maria Elżbieta (Koluszki) – 34

5             SZADKOWSKI Marcin Jacek (Koluszki) – 178

6             KACPRZYK-KOZŁOWSKA Magdalena Monika (Koluszki) – 27

7             JANOWSKA Anna Grażyna (Żakowice) – 80

8             SIEDLIK Waldemar Tomasz (Koluszki) – 96

9             DEREDAS Monika (Koluszki) – 47

 

Lista nr 16 – KOMITET WYBORCZY STOWARZYSZENIE „RAZEM DLA GMINY”

1             CHAŁAT Waldemar Ludwik (Koluszki) – 541

2             LEWANDOWSKA Krystyna Maria (Żakowice) – 489

3             STEFAŃCZYK Piotr Eugeniusz (Koluszki) – 193

4             KOŁACZKOWSKI Jan Alojzy (Koluszki) – 110

5             KUT Adrian Tomasz (Koluszki) – 223

6             KABAT Danuta (Koluszki) – 79

7             BORKOWSKI Dariusz Marek (Koluszki) – 466

8             PRZYGODZKA Ewelina Anna (Żakowice) – 80

9             CICHACZ Marta Monika (Różyca) – 42

 

 

Okręg nr 2

Lista nr 5 – KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY SLD LEWICA RAZEM

1             MRÓWKA Katarzyna (Koluszki) – 88

2             ADAMEK Andrzej Czesław (Koluszki) – 15

3             GOCZAŁ Dariusz (Koluszki) – 53

4             MROZOWSKA Bożena Jadwiga (Koluszki) – 11

5             JEZIORSKI Tadeusz (Koluszki) – 58

6             OWCZAREK Renata Aneta (Koluszki) – 29

7             SPIESS Mariusz (Koluszki) – 34

 

Lista nr 10 – KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

1             PIASNY Ryszard Andrzej (Koluszki) – 308

2             KOWALCZYK Halina (Koluszki) – 133

3             SUDOWSKI Michał Jacek (Koluszki) – 242

4             ANDRUS Ryszard Adam (Koluszki) – 127

5             KRAKOWIAK Honorata Aleksandra (Koluszki) – 110

6             WYLAZŁOWSKI Roman Michał (Koluszki) – 44

7             KWIATKOWSKI Dariusz Paweł (Koluszki) – 30

8             ADAMCZYK Elżbieta Janina (Koluszki) – 78

9             PLISZKIEWICZ Agnieszka Joanna (Koluszki) – 28

 

Lista nr 16 – KOMITET WYBORCZY STOWARZYSZENIE „RAZEM DLA GMINY”

1             SZOSTAK Anna (Koluszki) – 620

2             TOMCZYK Antoni Józef (Koluszki) – 779

3             KOLASIŃSKA Krystyna (Koluszki) – 115

4             DUDKA Jacek (Koluszki) – 119

5             MARKOWSKA-KURC Maria Wanda (Koluszki) – 178

6             ADAMCZYK Lidia Barbara (Koluszki) – 105

7             LATEK Marcin (Koluszki) – 56

8             NOWAK Michał (Koluszki) – 148

9             KMIECIAK Katarzyna Elżbieta (Felicjanów) – 58

 

 

Okręg nr 3

Lista nr 5 – KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY SLD LEWICA RAZEM

1             KUBASIEWICZ Krzysztof (Gałków Mały) – 382

2             KLIMEK Sławomir Wojciech (Będzelin) – 73

3             KLIMCZAK Zdzisława Halina (Gałków Mały) – 36

4             JANOWSKA Magdalena (Borowa) – 60

5             SIMON Krzysztof Michał (Gałków Mały) – 139

6             ZIMNICKA Anna (Nowy Redzeń) – 63

 

Lista nr 10 – KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

1             LEWIAK Paweł Krzysztof (Gałków Mały) – 323

2             LOBA Arkadiusz Paweł (Stary Redzeń) – 214

3             WIKTOROWSKA Ewa Michalina (Gałków Duży) – 120

4             DZIEDZIC Leszek (Świny) – 151

5             STAROŃ Katarzyna (Stamirowice) – 224

6             ŚCIESZKO Marek (Gałków Mały) – 137

7             BAJON Mariola Jadwiga (Słotwiny) – 73

8             SUJKOWSKA Natalia Agnieszka (Jeziorko) – 52

9             ŁAGODZIŃSKI Lech Jerzy (Borowa) – 43

 

Lista nr 16 – KOMITET WYBORCZY STOWARZYSZENIE „RAZEM DLA GMINY”

1             ŚCIESZKO Wiesław (Borowa) – 203

2             SUPERA Mirosław (Gałków Mały) – 316

3             HEJCHMAN Ryszard (Felicjanów) – 153

4             PYSKLAK Agnieszka (Stary Redzeń) – 174

5             KŁOSIŃSKI Jarosław Robert (Zygmuntów) – 193

6             PECYNA Zbigniew (Świny) – 57

7             URBAN Teresa (Gałków Mały) – 44

8             WOJCIECHOWSKA Grażyna (Będzelin) – 67

9             WŁODARCZYK Anna Elżbieta (Gałków Duży) – 82

 

 

 

Do Rady Miejskiej zostali wybrani:

Okręg wyborczy nr 1

– JANECZEK Dariusz (KW Prawo i Sprawiedliwość)

– SZADKOWSKI Marcin (KW Prawo i Sprawiedliwość)

– CHAŁAT Waldemar (KW Stowarzyszenie „RAZEM DLA GMINY”) – na powyższe miejsce wejdzie radny z największa ilością głosów z tego samego ugrupowania: KOŁACZKOWSKI Jan

– LEWANDOWSKA Krystyna (KW Stowarzyszenie „RAZEM DLA GMINY”)

– STEFAŃCZYK Piotr (KW Stowarzyszenie „RAZEM DLA GMINY”)

– KUT Adrian (KW Stowarzyszenie „RAZEM DLA GMINY”)

– BORKOWSKI Dariusz (KW Stowarzyszenie „RAZEM DLA GMINY”)

 

Okręg wyborczy nr 2

– PIASNY Ryszard (KW Prawo i Sprawiedliwość)

– SUDOWSKI Michał (KW Prawo i Sprawiedliwość)

– SZOSTAK Anna (KW Stowarzyszenie „RAZEM DLA GMINY”)

– TOMCZYK Antoni (KW Stowarzyszenie „RAZEM DLA GMINY”)

– DUDKA Jacek (KW Stowarzyszenie „RAZEM DLA GMINY”)

– MARKOWSKA-KURC Maria (KW Stowarzyszenie „RAZEM DLA GMINY”)

– NOWAK Michał (KW Stowarzyszenie „RAZEM DLA GMINY”)

 

Okręg wyborczy nr 3

– KUBASIEWICZ Krzysztof (KWW SLD LEWICA RACEM)

– LEWIAK Paweł (KW Prawo i Sprawiedliwość)

– LOBA Arkadiusz (KW Prawo i Sprawiedliwość)

– STAROŃ Katarzyna (KW Prawo i Sprawiedliwość)

– ŚCIESZKO Wiesław (KW Stowarzyszenie „RAZEM DLA GMINY”)

– SUPERA Mirosław (KW Stowarzyszenie „RAZEM DLA GMINY”)

– KŁOSIŃSKI Jarek (KW Stowarzyszenie „RAZEM DLA GMINY”)

 

 

Głosy oddane na poszczególne ugrupowania

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY SLD LEWICA RAZEM                                1 426                     13.27%

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ                         3 633                     33.80%

KOMITET WYBORCZY STOWARZYSZENIE „RAZEM DLA GMINY”                 5 690                     52.94%

 

Wybory do Rady Powiatu Łódzkiego Wschodniego

Okręg wyborczy nr 4

Lista nr 2 – KW POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE

1             SUWALSKI Michał Jarosław (Koluszki) – 469

2             WÓJCIAK Włodzimierz (Koluszki) – 106

3             SAŁATA Jadwiga Urszula (Regny) – 80

4             FILIPIAK Sławomir (Przanowice) – 159

5             BIŃKOWSKI Feliks Józef (Gałków Mały) – 70

6             TRUSZCZYŃSKA Jolanta (Koluszki) – 27

7             LAUK-KUREK Alicja (Zielona Góra) – 39

8             ŚWIERCZYŃSKI Lechosław Marek (Koluszki) – 203

 

Lista nr 4 – KKW PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA

1             PUCHALSKI Tobiasz Krzysztof (Koluszki) – 296

2             ZROBEK Mariola (Koluszki) – 153

3             MAROSZYŃSKA Iwona Anna (Zielona Góra) – 36

4             WILKOWIECKI Mariusz Rafał (Borowa) – 24

5             POMORSKA Bożena Elżbieta (Natolin) – 14

6             LIBERA Maria (Natolin) – 14

7             KOTYNIA Adam (Koluszki) – 133

 

Lista nr 5 – KKW SLD LEWICA RAZEM

1             OPALA Andrzej Antoni (Gałków Duży) – 1310

2             GARNYS-JASKÓŁA Mariola (Będzelin) – 101

3             GONTARZ Bogumiła (Nowy Redzeń) – 215

4             MRÓZ Piotr Maciej (Koluszki) – 94

5             OSIOWY Zbigniew Piotr (Przanowice) – 46

6             ADAMCZEWSKA Paulina Stanisława (Regny) – 61

7             CHMIELAK Włodzimierz (Koluszki) – 23

 

Lista nr 10 – KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

1             KOTYNIA Mariusz (Koluszki) – 1773

2             SOBIESZEK Jarosław Grzegorz (Koluszki) – 448

3             SPYCHALSKA Anna (Kaletnik) – 149

4             WŁODARCZYK Marcin Andrzej (Zygmuntów) – 238

5             JASTRZĘBSKA Lidia (Koluszki) – 86

6             CZAPNIK Katarzyna Elżbieta (Gałków Mały) – 198

7             NOGALSKI Wiktor (Koluszki) – 61

8             KACZMAREK Piotr Wojciech (Koluszki) – 263

 

Lista nr 14 – KW STOWARZYSZENIE „RAZEM DLA GMINY”

1             SOKOŁOWSKI Sławomir Marek (Koluszki) – 758

2             KARWOWSKI Mateusz (Koluszki) – 1346

3             MAJKA Jolanta Maria (Koluszki) – 98

4             SZELESZCZYK Edyta Katarzyna (Koluszki) – 348

5             JAŚKIEWICZ Mateusz Sylwester (Koluszki) – 407

6             SKIBIŃSKA Katarzyna Barbara (Koluszki) – 362

7             MRÓWKA Aneta Sylwia (Różyca) – 221

8             PIETRZYK Krzysztof Edward (Koluszki) – 254

 

 

 

Do Rady Powiatu zostali wybrani:

– OPALA Andrzej (KKW SLD LEWICA RAZEM)

– KOTYNIA Mariusz (KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ)

– SOBIESZEK Jarosław (KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ)

– SOKOŁOWSKI Sławomir (KW STOWARZYSZENIE „RAZEM DLA GMINY”)

– KARWOWSKI Mateusz (KW STOWARZYSZENIE „RAZEM DLA GMINY”)

– JAŚKIEWICZ Mateusz Sylwester (KW STOWARZYSZENIE „RAZEM DLA GMINY”)

 

 

Wyniki poszczególnych ugrupowań i podział mandatów:

– KW POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE – 15.48% (2 mandaty)

– KKW PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA – 16.97% (3 mandaty)

– KKW SLD LEWICA RAZEM – 11.62% (2 mandaty)

– KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ – 32.66% (7 mandatów)

– KW STOWARZYSZENIE „RAZEM DLA GMINY” – 15.64% (4 mandaty)

– KW WYBORCÓW WSPÓLNY POWIAT – 7.64% (1 mandat)

 

Wyniki do Sejmiku Województwa Łódzkiego

Mandaty zostały podzielone pomiędzy trzy komitety wyborcze:

KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ – 34,88 proc. głosów (17 mandatów)

KKW PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA – 28,39 proc. (12 mandatów)

KW POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE – 13,06 proc. (4 mandaty)

 

Jak ciekawostkę dodajmy, że z Koluszek o mandat do Sejmiku ubiegały się dwie osoby: Sławomir Wochna – były burmistrz Koluszek (2 607 zdobytych głosów), oraz Sawicka Monika (1 544 głosy). Żadnemu z powyższych kandydatów nie udało się sięgnąć po mandat.

 

image_pdfimage_print