Wkrótce ruszy budowa miejskiego żłobka

Jeszcze w tym miesiącu ma zostać ogłoszony przetarg na wyłonienie wykonawcy, który wybuduje miejski żłobek w Koluszkach. Inwestycja ma zostać ukończona do końca listopada 2017 r., tak by w grudniu ogłosić nabór, a w styczniu 2018 r. przyjąć pierwsze dzieci.

Miejski żłobek przeznaczony dla dzieci w wieku od 6 miesięcy do 3 lat, zostanie ulokowany na działce na tyłach Przedszkola nr 3, pomiędzy ul. Staszica a ul. Brzezińską.

W budynku znajdą się cztery sale, zdolne pomieścić łącznie 64 dzieci. Dzieci zostaną podzielone na 8 grup. Nad ośmiorgiem podopiecznych czuwał będzie jeden opiekun. Budynek będzie obiektem parterowym, dzięki czemu uniknie się kłopotliwego wchodzenia po schodach. Zostanie wyposażony w technologie odnawialnych źródeł energii, łóżeczka oraz toalety dostosowane do wieku dzieci. W żłobku zostanie ulokowana nowoczesna kuchnia, umożliwiająca wdrożenie specjalnego żywienia dla najmłodszych. Będzie ona obsługiwać również Przedszkole nr 3. Stara kuchnia w sąsiednim przedszkolu zostanie wygaszona.

Dodajmy, że wejście do żłobka zostanie ulokowane od strony ul. Żwirki. Przy tej ulicy powstanie również parking na 30 samochodów. Pomiędzy budynkami żłobka a przedszkola powstanie nowy, wspólny plac zabaw, który zastąpi dotychczasowy.

Na wybudowanie miejskiego żłobka Gmina Koluszki pozyskała dofinansowanie w wysokości 818 tys.  Koszt całości inwestycji to ok. 3 mln zł.

image_pdfimage_print