Wakacje w mieście 2016

Od  4 do 22 lipca 2016 roku Miejski Ośrodek Kultury w Koluszkach zorganizował dla dzieci z Gminy Koluszki zajęcia pn. „Wakacje w mieście”.

W zajęciach udział wzięło 120 uczestników którzy zostali podzieleni na trzy turnusy.

Pierwszego dnia dzieci oglądały w Kinie Odeon 3D polskie bajki bez przemocy oraz brały udział w zabawach integracyjnych, zajęciach tanecznych i zajęciach plastycznych.  Uczestnicy wykonali przepiękne kolorowe pawie za pomocą wielu technik artystycznych. Tego dnia odbyła się także prelekcja na temat  bezpiecznego spędzania wakacji przeprowadzona przez strażaków z Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Koluszkach.

Wtorek dzieci spędziły na basenie w Rawie Mazowieckiej, gdzie mogły korzystać  z wielu atrakcji takich jak: nauka pływania, zjeżdżalnie, bicze wodne, które gwarantowały świetną zabawę.

Trzeciego dnia uczestnicy wakacji w mieście wyjechali na wycieczkę do zoo   w Borysowie. Dzieci z dużym zainteresowaniem oglądały egzotyczne zwierzęta oraz pokaz karmienia foki o imieniu Dawida i białego tygrysa – Florka.

Czwarty dzień zajęć upłynął pod znakiem  turystyki.  Wycieczkę do Zalesia, umożliwiła zapoznanie się z zabytkowymi samochodami, a także zapewniła niezapomniane przeżycia związane  z przejażdżkami wieloletnimi wyjątkowymi pojazdami. Zwłaszcza chłopcy na pewno długo nie zapomną emocji jakie wywołały niespotykane motory i auta.

           W  piątek odbyła się  Wielka Spartakiada Sportowo-Rekreacyjna na stadionie PPSP w Koluszkach. Podczas spartakiady dzieci uczestniczyły w  licznych zawodach sportowych oraz pokazach pożarniczych. Wręczono puchary i medale zwycięzcom oraz słodkie upominki wszystkim uczestnikom. Każdy turnus „Wakacji w mieście” kończył się  wspólnym grillowaniem.

image_pdfimage_print