Wakacje w mieście 2016

Już po raz kolejny Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Koluszkach włącza się czynnie w organizowaną przez Miejski Ośrodek Kultury oraz Ośrodek Sportu Rekreacji akcję “Wakacje w mieście”. Akcja ta jest doskonałym sposobem na zapewnienie dzieciom, które spędzają swoje wakacje w mieście atrakcji i zorganizowania czasu wolnego.
Tradycyjnie z tego zadania doskonale wywiązali się strażacy z Państwowej Straży Pożarnej, którzy w ramach akcji „Edukacja dla Bezpieczeństwa” przygotowali dla trzech grup dzieci szereg prelekcji i pokazów edukacyjnych połączonych z zabawą. Spotkania z dziećmi były dobrą okazją do propagowania i omówienia zasad bezpieczeństwa podczas pobytu w domu bądź na łonie natury. Funkcjonariusze JRG wraz z opiekunami przeprowadzili dla podopiecznych także zawody sportowe polegające na grach sprawnościowych, w tym pokonaniu przygotowanego mini pożarniczego toru przeszkód. Na zakończenie strumień wody z prądownicy strażackiej czy głowicy mgłowej był okazją do kąpieli i ochłodzenia się w te upalne i słoneczne dni wakacyjne.
Koluszkowscy strażacy sprawili zatem, że wakacje w mieście też mogły mieć swój urok i być atrakcyjną formą spędzania wolnego czasu oraz pozostawiły niezatarte wspomnienia.

(www.kppspkoluszki.pl)

image_pdfimage_print